Волинські антимонопольщики знову встановили антиконкурентні узгоджені дії на торгах

Волинське тервідділення АМКУ оштрафувало ФОП Лащука П.П. та ФОП Терещука І.Ф. на 5 тис грн кожного за змову на відкритих торгах.

У березні 2017 року Державним підприємством СЛАП «Ратнеагроліс» в системі «ProZorro» було опубліковане оголошення про проведення відкритих торгів на закупівлю послуг з виготовлення пиломатеріалів із сировини замовника на 2017 рік (послуги, пов’язані з лісозаготівлею). Участь у цих торгах взяли ФОП Лащук П.П. та ФОП Терещук І.Ф. і за результатами аукціону на торгах переможцем було визнано ФОП Лащука П.П., пропозиція якого була визначена найбільш економічно вигідною.

Однак за результатами аналізу документів, наданих замовником, працівниками волинського антимонопольного відомства було встановлено обставини, які свідчили про узгодженість дій з боку учасників закупівлі під час проведення торгів.

Так, окремі документи подані учасниками торгів мали ознаки схожості у зовнішньому оформленні, структурі, текстовому змісті та однаково відрізнялись від наданих замовником зразків. Спільні риси мали також довідки, що повинні були готуватись підприємцями у довільній формі.

Також за інформацією ДП «Прозорро» ФОП Лащук П.П. та ФОП Терещук І.Ф. подавали пропозиції для участі у аукціоні з одного авторизованого майданчика E-tender і завантаження документів пропозиції для участі в тендері вони здійснювали в один день та з однієї ІP-адреси.

Обидва підприємці заперечували той факт, що між ними відбувався обмін інформацією під час підготовки документації і зазначали, що готували всі матеріали окремо один від одного, однак докази, зібрані органом Комітету, повністю заперечують такі твердження учасників торгів.

Таким чином, тервідділення АМКУ кваліфікувало дії ФОП Лащука П.П. та ФОП Терещука І.Ф. як порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, за що підприємці і були оштрафовані.

Рекомендовані публікації

Додати коментар