ВСТАНОВЛЕНО ДИСКРИМІНАЦІЙНИЙ ПІДХІД ЦЕНТРУ ДЕРЖАВНОГО ЗЕМЕЛЬНОГО КАДАСТРУ

Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель вчора встановила порушення Державним підприємством «Центр державного земельного кадастру» (м. Київ) законодавства при проведенні закупівлі послуг з забезпечення технічного обслуговування мережевого обладнання Cisco з продовженням гарантії.

Процедура була оголошена 01.09.2016.  Очікувана вартість 4 000 000 грн.

До АМКУ оскаржило дії ДП «Центр державного земельного кадастру» товариство з обмеженою відповідальністю «ІНЛАЙН ГРУП ЗАХІД» (м. Київ). Скаржник не погодився з рішенням замовника щодо відхилення його пропозиції у зв’язку з невідповідністю умовам тендерної документації.

Замовник у протоколі засідання тендерного комітету відмітив, що пропозиція, надана скаржником, не відповідає технічним вимогам, визначеним у тендерній документації, а саме: не працює тестовий логін в автоматизовану систему обробки сервісних запитів, та наданий договір не відповідає критерію «наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору».

Разом з тим, замовник не зміг перевірити відповідність функціоналу опису у зв’язку з введенням невірного паролю, а договір, наданий у пропозиції, є аналогічним за предметом закупівлі.

У ході розгляду скарги Колегія АМКУ встановила, що замовником ДП «Центр державного земельного кадастру» порушено порядок проведення процедури закупівлі та застосовано дискримінаційний підхід.

Крім того, Колегією АМКУ було встановлено, що учасник, пропозиція якого була визначена замовником як така, що повністю відповідає технічним вимогам, визначеним у тендерній документації, та кваліфікаційним критеріям, приватне підприємство «ПроНет» (м. Київ), надало в складі пропозиції довідку з текстом про те, що замовник може отримати текстовий логін та пароль для перевірки відповідності функціонала описаного продукту OTRS (Service Desk) за окремим запитом до ПП «ПроНет».

Але! Відповідно до вимог документації, тестовий логін повинен був бути наданий у складі пропозиції. Отже, пропозицію ПП «ПроНет» замовник повинен був відхилити.

Законодавством передбачена, зокрема, об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій та недискримінація учасників.

АМКУ зобов’язав ДП «Центр державного земельного кадастру» відмінити процедуру закупівлі забезпечення технічного обслуговування мережевого обладнання Cisco з подовженням гарантії.

Рекомендовані публікації

Додати коментар