ВСТАНОВЛЕНО СИСТЕМАТИЧНЕ УЗГОДЖЕННЯ ПІД ЧАС ТОРГІВ

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України 31.10.2016 визнало дії ТОВ «Укренергоактив» (м. Запоріжжя) та ПП «Вєномєт Метал» (м. Запоріжжя) антиконкурентними узгодженими, які призвели до спотворення результатів торгів.

Розглянувши подання Управління Служби безпеки України у Хмельницькій області, відділення встановило, що суб’єкти господарювання  узгодили дії під час проведення у листопаді 2012 року ПАТ «Черкасиобленерго» процедури відкритих торгів із закупівлі трансформаторів.

Розслідування засвідчило, що учасники закупівель подали ідентично оформлені документи, хоча однакові особливості оформлення не випливають з вимог замовника та не встановлені державними чи іншими стандартами. Отже, учасники торгів обмінювались інформацією або зазначені тендерні пропозиції готувалися одним з учасників. ПП «Вєномєт Метал» та ТОВ «Укренергоактив» були дистриб’юторами продукції одного постачальника – ПАТ «Запоріжтрансформатор»

У 2012 – 2014 роках ПП «Вєномєт Метал» та ТОВ «Укренергоактив» прийняли участь у десяти процедурах державних закупівель, перемогу в яких постійно отримувало ТОВ «Укренергоактив» із дешевшими пропозиціями, що підтверджує факт технічної участі ПП «Вєномєт Метал» у закупівлях.

ПП «Вєномєт Метал» було оштрафовано на 66 тис. грн. Окрім штрафних санкцій, протягом 3 років ПП «Вєномєт Метал» не прийматиме участь у державних закупівлях.

Провадження у справі відносно ТОВ «Укренергоактив» закрито у зв’язку із ліквідацією юридичної особи.

Рекомендовані публікації

Додати коментар