Викрита чергова змова на торгах ПАТ «Українська залізниця»

Викрита чергова змова на торгах ПАТ «Українська залізниця»

Київське тервідділення АМКУ оштрафувало ТОВ «Євромета» та ТОВ «Бета про» на 50 000 грн кожного за вчинення антиконкурентних узгоджених дій.

Як вказують у відомстві, ТОВ «Євромета» та ТОВ «Бета про» подали пропозиції на участь у тендерній процедурі із закупівлі: «Плити, листи, стрічки та фольга, пов’язані з конструкційними матеріалами», яка проводилась філією «Проектно-вишукувальний інститут залізничного транспорту» ПАТ «Українська залізниця».

Очікувана вартість цієї закупівлі становила 169 800,00 грн з ПДВ.

Однак, київські антимонопольщики, проаналізувавши матеріали обох учасників, прийшли до висновку, що вказані товариства узгоджували свою поведінку при підготовці та під час участі у вказаних торгах.

А саме, у відомстві з’ясували, що:

– товариства заходили в аукціон з однієї ІР-адреси, яка належить одному із засновників учасників та з якої ТОВ «Бета про» подавало свою пропозицію;

– обидва подали свої пропозицій в один і той же день;

– ТОВ «Євромета» та ТОВ «Бета про» знаходяться за однією адресою;

– обидва учасники використовують один і той же телефонний номер, який належить ТОВ «Євромета»;

– між ТОВ «Євромета» та ТОВ «Бета про» існують відносини контролю через їх засновників;

– товариства мають спільні трудові відносини з одними і тими ж працівниками – товарознавцями;

– учасники мають сталі господарські відносини один з одним;

– товариства надають один одному фінансову підтримку.

Як стверджує тервідділення АМКУ всі ці фактори у своїй сукупності не можуть бути результатом випадкового збігу обставин чи наслідком дії об’єктивних чинників, а свідчать про узгодження (координацію) учасниками своєї поведінки при підготовці до участі та участі у торгах, зокрема, про обмін між ними інформацією.

В результаті орган Комітету визнав, що вказані суб’єкти господарювання вчинили порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене пунктом 1 статті 50 та пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, за що і оштрафував їх на вказану суму.

Рекомендовані публікації

Додати коментар