Виномаркет «Поляна» вводив споживачів в оману

Виномаркет «Поляна» вводив споживачів в оману

Київське тервідділення АМКУ оштрафувало на 50 000 грн ТОВ «ПІ.ДІ.ЕМ.» (мережу виномаркетів «Поляна») за повідомлення невизначеному колу осіб неточних відомостей про ціни на товари.

Так, в ході здійснення контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції у 2016 році працівниками територіального відділення АМКУ у виномаркеті «Поляна», було виявлено цінники, на яких інформація розміщувалась специфічним чином, а саме, інформацію про повну вартість товару було нанесено дрібним шрифтом порівняно з інформацією про неповну вартість товару (вартість без врахування акцизного збору (5 %), яка виконана значно більшим шрифтом в кольорі (червоним, зеленим) та є домінуючою на ціннику.

Крім того, як стверджують антимонопольщики, інформація про повну вартість придбання товару (з урахування акцизного збору) виконана у такий спосіб, який ускладнює ознайомлення споживачів з його змістом навіть з незначної відстані.

При цьому на офіційному сайті www.polyana.ua також повідомлялось про неповну ціну товару, а також були відсутні відповідні позначення, які б вказували на наявність примітки, що ціна не є остаточною (без врахування акцизного збору 5 %), та надали б споживачам можливість звернути на це увагу.

Тобто, як вказує тервідділення АМКУ, про остаточну вартість товару споживач фактично може дізнатися лише на касі магазину при здійснені оплати, оскільки інформація про повну вартість товару наведена у такий спосіб, який, за звичайних умов, не забезпечує споживача повною й достовірною інформацією до здійснення покупки.

У свою чергу орган Комітету провів опитування споживачів за результатами якого респонденти вказали, що інформація, яка розміщується на ціннику стосовно вартості товару, впливає на їх вибір щодо придбання товару, а спосіб викладення ТОВ «ПІ.ДІ.ЕМ.» інформації на ціннику про вартість товару (великим та малим шрифтом, з акцизним збором/без акцизного збору), може ввести в оману.

Відповідно обраний товариством спосіб розміщення інформації щодо цін на товари на цінниках безпосередньо в магазинах та на сайті www.polyana.ua, може привернути увагу потенційних покупців та вплинути на наміри цих осіб щодо придбання алкогольних напоїв саме у цій торговельній мережі, та в умовах високої конкуренції, може призвести до отримання товариством неправомірних переваг у конкуренції на ринку роздрібної реалізації алкогольних напоїв.

Таким чином Київське тервідділення АМКУ визнало вказані дії ТОВ «ПІ.ДІ.ЕМ.» порушенням, передбаченим статтею 15¹ Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, шляхом повідомлення невизначеному колу осіб неточних відомостей про ціни на товари, що можуть вплинути на наміри цих осіб щодо придбання продукції товариства.

Окрім штрафу, тервідділення АМКУ також зобов’язало суб’єкта господарювання привести інформацію про вартість товарів на сайті www.polyana.ua у відповідність до вимог чинного законодавства України.

Рекомендовані публікації

Додати коментар