Виробник акумуляторів не хотів перемагати на торгах

Виробник акумуляторів не хотів перемагати на торгах

АМКУ оштрафував ТОВ «Харківський акумуляторний завод «ВЛАДАР» на 7 035 570 грн і ТОВ «Новабуд-Інвест» на 339 999 грн за змову.

У 2014 році ДП матеріально-технічного забезпечення залізничного транспорту «Укрзалізничпостач» проводило відкриті торги на закупівлю акумуляторів електричних та частин до них (акумуляторних батарей до пасажирських вагонів, акумуляторів та акумуляторних батарей до тягового рухомого складу, акумуляторів автоблокувальних) (3 лоти).

У цих торгах за лотами № 2 та № 3 брали участь два товариства – ТОВ «Харківський акумуляторний завод «ВЛАДАР» і ТОВ «Новабуд-Інвест».

За результатами оцінки пропозицій конкурсних торгів за лотами 2 і 3 було акцептовано пропозиції ТОВ «Новабуд-Інвест», з яким і укладено відповідний договір на загальну суму 38 500 383,44 грн з ПДВ.

Однак аналіз антимонопольщиками матеріалів та документації обох товариств засвідчив, що ТОВ «Новабуд-Інвест» і ТОВ «Харківський акумуляторний завод «ВЛАДАР» діяли узгоджено під час підготовки та участі в торгах.

Комітет виявив, що обидва учасники у складі своїх пропозицій зазначили однакові умови оплати й запропонували акумулятори електричні та частини до них одного і того ж виробника – ТОВ «Харківський акумуляторний завод «ВЛАДАР».

Так, ТОВ «Новабуд-Інвест», за декілька днів до подання своєї пропозицій на торги, уклав договір з ТОВ «Харківський акумуляторний завод «ВЛАДАР» стосовно поставки акумуляторів в кількості та якості, що повністю збігаються з вимогами тендерної документації. При цьому після виграшу в тендері, крім зазначеного договору купівлі-продажу, ТОВ «Новабуд-Інвест» не укладало з ТОВ «Харківський акумуляторний завод «ВЛАДАР» інших договорів стосовно поставки акумуляторів та частин до них.

При цьому ТОВ «Харківський акумуляторний завод «ВЛАДАР» запропонувало на торги акумулятори електричні та частини до них власного виробництва за ціною вищою, ніж запропонувало цей товар іншому учаснику торгів – ТОВ «Новабуд-Інвест».

Тобто, виробник акумуляторів подав цінову пропозицію вищу, ніж товариство, якому він реалізував цей же товар за нижчими цінами.

Відтак, як зазначає АМКУ, встановлення ТОВ «Харківський акумуляторний завод «ВЛАДАР» у своїй пропозиції цін, які є вищими порівняно з цінами реалізації ТОВ «Новабуд-Інвест», не мало на меті отримання ним перемоги в торгах.

Також антимонопольщики встановили, що ТОВ «Новабуд-Інвест» не здійснює постійної господарської діяльності на відповідному товарному ринку, а його участь у цих торгах була ситуативною та обумовлювалась попередньою узгодженістю дій з ТОВ «Харківський акумуляторний завод «ВЛАДАР», оскільки товари, які ТОВ «Новабуд-Інвест» продавало на торгах, фактично поставляло ТОВ «Харківський акумуляторний завод «ВЛАДАР».

В результаті АМКУ оштрафував обидва товариства визнавши вказані дії порушенням, передбаченим пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів.

Рекомендовані публікації

Додати коментар