Харківське тервідділення АМКУ оштрафувало двох учасників торгів з ремонту автомобільних доріг

ТОВ «КК «КОМЕНЕРГО-КУП’ЯНСЬК» оштрафоване на 68 000 грн, а КП «КМТМ» на 48 250 грн за узгодження своїх дій під час торгів.

Як встановили харківські антимонопольщики, ТОВ «КК «КОМЕНЕРГО-КУП’ЯНСЬК» та КП «КМТМ», які у серпні 2015 року брали участь у процедурі закупівлі послуг з поточного ремонту автомобільних доріг в м. Куп’янськ Харківської області, яка проводилась ЖИТЛОВО – КОМУНАЛЬНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ №1, вчинили дії, що є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.

Під час проведення аналізу документів у складі конкурсних пропозицій, поданих ТОВ «КК «КОМЕНЕРГО-КУП’ЯНСЬК» і КП «КМТМ», було встановлено, що вони мають нехарактерну схожість, а у деяких випадках ідентичність у зовнішньому оформленні, структурі, текстовому змісті.
Також, у кількох документах КП «КМТМ» чомусь міститься назва ТОВ «КК «КОМЕНЕРГО-КУП’ЯНСЬК», хоча учасники торгів мають займатися підготовкою документів нарізно та незалежно один від одного.

Крім того, у КП «КМТМ» відсутній досвід у виконанні робіт з поточного ремонту автомобільних доріг, власні працівники відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід, та будь-яка техніка, необхідна для виконання робіт, що, як визначили антимонопольщики, свідчить про технічну участь в торгах КП «КМТМ» для забезпечення перемоги ТОВ «КК «КОМЕНЕРГО-КУП’ЯНСЬК».

Обидва учасники торгів були оштрафовані органом Комітету за вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції, що передбачене пунктом 4 частини другої статті 6 пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів.

Відповідно до положень статті 56 Закону України «Про захист економічної конкуренції» рішення та розпорядження органів Антимонопольного комітету України, голів його територіальних відділень є обов’язковими до виконання. Особа, на яку накладено штраф за рішенням органу Антимонопольного комітету України, сплачує його у двомісячний строк з дня одержання рішення про накладення штрафу. Цей строк не може бути відновлено.
Окрім штрафних санкцій відповідачам тепер заборонено протягом 3 років приймати участь у закупівлях товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави.

Враховуючи досвід у практиці застосування органами Антимонопольного комітету України законодавства у сфері антиконкурентних узгоджених дій, а також судової практики, наша компанія надасть необхідні для вас, повні та обґрунтовані консультації з питань закупівель.

Рекомендовані публікації

Додати коментар