Харківське тервідділення АМКУ оштрафувало товариства “Кодем” та “Бест-Р” за узгоджені дії під час торгів

До Харківського обласного тервідділення Антимонопольного комітету України звернулось Управління Служби безпеки України в Харківській області та Слідче управління Головного управління Національної поліції в Харківській області щодо дій ТОВ ПІДПРИЄМСТВО «КОДЕМ» (м. Харків) та ТОВ «БЕСТ-Р» (м. Харків), які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.
Так, Департамент капітального будівництва Харківської обласної державної адміністрації в листопаді 2015 року проводив відкриті конкурсні торги на закупівлю монтованого обладнання для реконструкції очисних споруд каналізації Малоданилівської селищної ради Дергачівського району Харківської області.
Для участі у цій закупівлі надали свої пропозиції ТОВ ПІДПРИЄМСТВО «КОДЕМ» та ТОВ «БЕСТ-Р». Оскільки пропозиція ТОВ «БЕСТ-Р» була визнана найбільш економічно вигідною, то між замовником та товариством було укладено договір «купівлі-продажу» на загальну суму 9 497 162,50 грн.

Під час аналізу матеріалів тервідділенням АМКУ було встановлено факт подібності оформлення обома суб’єктами господарювання їх тендерних пропозицій.
Також, Головне управління державної фіскальної служби у Харківській області повідомляло, що ТОВ ПІДПРИЄМСТВО «КОДЕМ» та ТОВ «БЕСТ-Р» направляли податкові звіти з однієї електронної адреси. Отже, товариства надавали податкову звітність з однієї адреси, що свідчить про зв’язок між ними.

Разом з тим, Харківське тервідділення АМКУ встановило, що ТОВ «БЕСТ-Р» отримало державну реєстрацію через два дні після публікації замовником оголошення про проведення торгів. Крім того, Прохін Дмитро Миколайович, який був директор ТОВ «БЕСТ-Р», через 22 дні після укладання замовником та ТОВ «БЕСТ-Р» договору про закупівлю вийшов зі складу засновників та передав свою частку статутного капіталу Кутько Еллі Миколаївні – директору ТОВ ПІДПРИЄМСТВО «КОДЕМ». Таким чином, ТОВ «БЕСТ-Р» було створене спеціально для участі у торгах.
Тервідділенням АМКУ було визначено, що характер та кількість виявлених спільних рис свідчить про те, що під час участі у торгах конкурсні пропозиції учасників готувались спільно та мав місце обмін інформацією між ними, з метою забезпечення перемоги ТОВ «БЕСТ-Р».

Погодження поведінки при формуванні своїх конкурсних пропозицій призвело до заміни конкуренції на координацію поведінки зазначених суб’єктів господарювання з метою створення лише видимості конкуренції.
Таким чином, обидва суб’єкти господарювання, узгодивши поведінку на торгах, вчинили порушення законодавства про захист економічної конкуренції, що передбачене пунктом 4 частини другої статті 6 та пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів.

За вказані дії ТОВ ПІДПРИЄМСТВО «КОДЕМ» та ТОВ «БЕСТ-Р» 28.02.2017 були оштрафовані на 68 тис грн кожне.

Рекомендовані публікації

Додати коментар