З «Єдиного вікна» пробивалось монопольне світло

АК «Харківобленерго» отримала від органу Комітету обов’язкові для розгляду рекомендації щодо припинення дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Харківські антимонопопльщики встановили, що АК «Харківобленерго» надаючи послуги з приєднання електроустановок до електричних мереж на території Харківської області, на якій розташовані належні АК «Харківобленерго» електричні мережі, зловживала своїм монопольним становищем на вказаному ринку.

Так, відповідно до вимоги Правил приєднання електроустановок до електричних мереж на АК «Харківобленерго» покладено обов’язок щодо надання (видачі) договору про приєднання разом з технічними умовами. Інформування замовників послуг про готовність такого договору здійснюється працівниками інформаційно – консультативного відділу управління інформаційної політики та роботи зі споживачами смс-повідомленнями в день передачі їм договорів.

Однак отримати договір про приєднання та технічні умови замовник послуг може лише в «Єдиному вікні» вказаного управління.

За визначенням органу Комітету, отримання договору в «Єдиному вікні» вимагає від споживача значних витрат часу, пов’язаних з чергою, при цьому електропередавальна організація не дає можливості вибору способу отримання договору, і тому замовники змушені погоджуватися на встановлені АК «Харківобленерго» умови.

Оскільки ж у споживачів послуг, відсутня альтернатива щодо отримання зазначених послуг у інших суб’єктів господарювання, такі дії з боку АК «Харківобленерго» ущемлюють їх інтереси.

Таким чином орган Комітету кваліфікував дії АК «Харківобленерго», які полягали у вимогах до замовників отримувати договори на приєднання електроустановок до електричних мереж та технічні умови у «Єдиному вікні», як такі, що містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг з приєднання електроустановок до електричних мереж.

Харківське тервідділення АМКУ надало суб’єкту господарювання відповідні обов’язкові для розгляду рекомендації та очікує, що у місячний термін АК «Харківобленерго» прийме розпорядчий документ, яким передбачатиметься можливість обрання замовником способу отримання договору на приєднання електроустановок до електричних мереж.

Рекомендовані публікації

Додати коментар