Херсонське тервідділення АМКУ оштрафувало товариства за змову на публічних торгах

Товариства «ВІТЕСС АВТО» та «АМАКО УКРАЇНА» оштрафовані Херсонським обласним територіальним відділенням АМКУ на 68 000 грн кожне за антиконкурентні дії під час публічної закупівлі вантажопасажирських автомобілів з бортовою платформою IVECO.

У 2016 році обидва товариства приймали участь у торгах через електронну систему публічних закупівель «Prozorro». Переможцем було визначено ТОВ «АМАКО УКРАЇНА» з ціновою пропозицією 2 229 000 грн.
Однак херсонські антимонопольщики при дослідженні документів цих учасників торгів встановили істотну схожість в оформленні окремих документів обох суб’єктів господарювання, що, на думку органу АМКУ, свідчило про обмін інформацією між ними при підготовці власних пропозицій.  

Також було встановлено, що між ТОВ «ВІТЕСС АВТО» та ТОВ «АМАКО УКРАЇНА» з 2013 року існують сталі господарські відносини (агентські послуги, купівля-продаж), які підтверджуються відповідними взаєморозрахунками, з яких випливає те, що фактично обидва товариства були партнерами на відповідному ринку, а не конкурентами. 

На так зване «партнерство» вказує і той факт, що обидва суб’єкти господарювання разом брали участь і в інших тендерах, проте скрізь перемогу отримував лише ТОВ «АМАКО-УКРАЇНА». Це дало підставу антимонопольщикам вважати, що інший учасник є лише «технічним» кандидатом та приймає участь у закупівлях не з метою отримання перемоги.

Таким чином, тервідділення АМКУ кваліфікувало дії обох товариств порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, та оштрафувало обидва товариства на 68 000 грн кожне.

 

 

 

 

Рекомендовані публікації

Додати коментар