Херсонське тервідділення АМКУ оштрафувало змовників

ТОВ «М-КОМЕРЦ» та ТОВ «ДМ-ГРУП» оштрафовані органом Комітету на 20 800 грн кожний за узгодження своєї поведінки під час участі у двох процедурах закупівлі.

Так, у березні 2017 року Державне підприємство «Дослідне господарство Інституту рису Національної академії аграрних наук України» здійснювало закупівлю фосфатних добрив та закупівлю добрив різних в яких взяли участь ТОВ «М-КОМЕРЦ» та ТОВ «ДМ-ГРУП».

Однак під час аналізу документів суб’єктів господарювання, які стосуються проведення обох процедур, антимонопольщики встановили, що між учасниками торгів відбувався обмін інформацією при підготовці власних пропозицій.

А саме орган Комітету виявив:
істотну схожість в оформленні окремих документів обох учасників торгів;
надання одного і того самого сертифікату якості на продукцію, при чому файли, у яких завантажено ці сертифікати, мають ідентичні назви;
однаковий вигляд (оформлення) печаток обох підприємств;
майже одночасне завантаження документів до електронної системи публічних закупівель «Prozorro» з однієї IP-адреси.

Всіх цих фактів виявилось достатньо для Херсонського тервідділення АМКУ, щоб кваліфікувати дії ТОВ «М-КОМЕРЦ» та ТОВ «ДМ-ГРУП» порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, що передбачене пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів.

Таким чином товариства були оштрафовані антимонопольним відомством за усунення конкуренції під час двох процедур закупівель відповідно до норм законодавства.

Рекомендовані публікації

Додати коментар