Херсонські антимонопольщики з’ясовували, хто та як швидко продає нерухомість

Херсонське тервідділення АМКУ оштрафувало ФОП Подсадних Г.П. на 850 грн за поширення інформації, що вводить оману.

Так, як встановили працівники тервідділення АМКУ, в приміщенні УДППЗ «Укрпошта» в м. Херсон, поширювались друковані рекламні (інформаційні) матеріали щодо діяльності незалежного ріелтора Подсадних Г.П., відповідно до змісту яких, Подсадних Г.П. надає ріелторські послуги на ринку нерухомості. При цьому, як зазначено в рекламі, нерухомість вона продає «вдвічі швидше та на 12% дорожче, ніж в середньому по ринку». Крім цього, суб’єкт господарювання зазначив і ряд інших переваг, які клієнти можуть отримати скориставшись послугами саме цього ріелтора.

У свою чергу орган Комітету з’ясував, що вказана фізична особа-підприємець не проводила моніторинг цін та термінів реалізації нерухомості або будь-які інші дослідження з цього питання, результати яких в подальшому стали підставою для розміщення зазначеної рекламної інформації, а тому, оскільки зазначена ФОП Подсадних Г.П. в рекламних (інформаційних) матеріалах інформація не має будь-якого підтвердження, то така інформація є неправдивою.

Таким чином тервідділення АМКУ встановило, що ФОП Подсадних Г.П. вчинила порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене статтею 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді поширення інформації, що вводить оману, шляхом повідомлення суб’єктом господарювання невизначеному колу осіб, у тому числі в рекламі, неправдивих відомостей.

Проте отримавши від антимонопольного відомства подання з попередніми висновками суб’єкт господарювання повідомив тервідділення АМКУ про те, що ним було припинено розповсюдження рекламних оголошень з вказаною інформацією в приміщенні УДППЗ «Укрпошта» м. Херсону.

Такий факт припинення порушення з боку підприємця був врахований Херсонським тервідділенням АМКУ при визначенні розміру штрафних санкцій.

Рекомендовані публікації

Додати коментар