Херсонські товариства оштрафовані АМКУ за спотворення торгів із закупівлі меблів, що проводились комунальним підприємством Херсонської міської ради

Херсонське обласне тервідділення АМКУ, розглянувши звернення Управління захисту економіки в Херсонській області Департаменту захисту економіки національної поліції України, Управління служби безпеки України в Херсонській області та Херсонської місцевої прокуратури щодо дій ПП «Юг-Тент» (м. Херсон) та ПП «Центр Креативної Архітектури плюс» (м. Херсон), які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, розпочало відповідне розслідування, за результатом якого було встановлено наступне.

У липні 2015 року Міське комунальне підприємство «Гарантія» Херсонської міської ради проводило відкриті конкурсні торги на закупівлю товарів «Меблі для сидіння та їхні частини (лавки)». Для участі у цій закупівлі свої пропозиції надали ПП «Юг-Тент» та ПП «Центр Креативної Архітектури плюс».
Пропозиція від ПП «Юг-Тент» була визнана найбільш економічно вигідною і між замовником та вказаним суб’єктом господарювання було укладено договір на загальну суму 34 800 грн.

Тервідділення АМКУ під час аналізу матеріалів виявило факт подібності оформлення обома суб’єктами господарювання їх документації.
Також Херсонське тервідділення встановило факт існування певних зв’язків між ПП «Юг-Тент» та ПП «Центр Креативної Архітектури плюс».
Так, станом на 24.01.2016 засновником та кінцевим бенефіціарним власником обох підприємств (з часткою 100 %) була одна й та сама особа – Кіфор Юрій Ілліч, який мав можливість здійснювати вирішальний вплив на управління та господарську діяльність зазначених суб’єктів господарювання. Тобто обмін інформацією між вказаними учасниками на всіх стадіях підготовки своїх пропозицій конкурсних торгів для участі у процедурах закупівлі міг здійснюватися через зазначену особу.

Все це засвідчило, що на всіх стадіях підготовки пропозицій конкурсних торгів для участі у процедурі закупівлі ПП «Юг-Тент» та ПП «Центр Креативної Архітектури плюс» були обізнані щодо участі кожного з них у вказаній закупівлі.

Враховуючи наведене, Херсонське тервідділення АМКУ встановило, що обидва суб’єкти господарювання, узгодивши поведінку на торгах, вчинили порушення законодавства про захист економічної конкуренції, що передбачене пунктом 4 частини другої статті 6 та пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів.
Врахувавши те, що порушення було вчинене ПП «Юг-Тент» та ПП «Центр Креативної Архітектури плюс» вперше і те, що кожен з них визнав факт вчинення порушення, 22.02.2017 Херсонське тервідділення оштрафувало ПП «Юг-Тент» на 10 тис. грн, а ПП «Центр Креативної Архітектури плюс» на 1 тис. грн.

Рекомендовані публікації

Додати коментар