Хмельницьке тервідділення АМКУ рекомендувало учасникам аукціону не узгоджувати свою поведінку на торгах

12 жовтня 2016 року Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України розпочало розгляд справи за ознаками вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, шляхом спотворення результатів аукціону.

Так, 29 жовтня 2013 року Хмельницька міська рада проводила земельні торги у формі аукціону з продажу права оренди земельної ділянки, терміном на 3 роки, земельної ділянки несільськогосподарського призначення, що розташована по вул. Прибузькій, 5/1, м. Хмельницький.
Участь у зазначених земельних торгах прийняли два суб’єкта господарювання: ТОВ «ТЦ «Прибузький» та ТОВ «ДАНИШ-ТРАНС» (пізніше перейменоване на ТОВ «Хмельницькжитлобуд»). Переможцем торгів було визнано ТОВ «ТЦ «Прибузький», пропозиція якого була найбільш економічно вигідною, – запропонований розмір орендної плати склав 120 643 гривень.

Однак хмельницькі антимонопольщики, здійснивши аналіз пропозицій конкурсних торгів учасників встановили, що обидва суб’єкти господарювання могли узгоджувати свою поведінку щодо подання пропозицій під час підготовки та участі у торгах.
На факт узгодженої поведінки між товариствами, на думку органу Комітету, вказувало те, що учасники торгів виявились пов’язаними особами та те, що під час проведення земельного аукціону стартовий розмір річної орендної плати за користування земельною ділянкою, право оренди на яку пропонувалось для продажу, становив 117 703 грн і фактично переможець був одразу ж визначеним.
Тобто тервідділення АМКУ виявило незацікавленість ТОВ «Хмельницькжитлобуд» (ТОВ «ДАНИШ-ТРАНС») в отриманні права оренди на вказану земельну ділянку та впевненість ТОВ «ТЦ «Прибузький» в своїй перемозі на аукціоні.

Таким чином, зазначене свідчить про те, що обидва суб’єкти господарювання могли погоджувати свою поведінку з метою забезпечення перемоги ТОВ «ТЦ «Прибузький» та/або про обмін інформацією між цими суб’єктами господарювання при підготовці документів та участі у земельному аукціоні.

Також, за визначенням тервідділення АМКУ, аналіз документації з земельного аукціону вказує на узгоджену поведінку ТОВ «ТЦ «Прибузький» та ТОВ «Хмельницькжитлобуд» при підготовці пропозицій на земельний аукціон та відсутність змагальності на аукціоні, наслідком якої є спотворення конкуренції, що обмежує замовника у виборі цінових пропозицій учасників, які мали б бути запропоновані в умовах добросовісної конкуренції.
Погоджена поведінка суб’єктів господарювання (учасників торгів) усуває змагальність (конкуренцію) між ними і, як наслідок, призводить до спотворення конкурентного середовища при виборі замовником кращої пропозиції, яка можлива лише при справжніх умовах змагальності.

В результаті, 15 травня 2017 року Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України надало ТОВ «ТЦ «Прибузький» та ТОВ «Хмельницькжитлобуд» обов’язкові для розгляду рекомендації щодо вжиття заходів для усунення причин, що сприяють здійсненню дій, які полягали в узгодженні конкурентної поведінки під час підготовки та участі у земельних торгах.
Про результати розгляду цих рекомендацій та здійснені заходи товариства мають повідомити тервідділення АМКУ у десятиденний строк з дня їх отримання.

Рекомендовані публікації

Додати коментар