Хмельницьке тервідділення АМКУ оштрафувало двох учасників торгів, які наступили на старі граблі

Хмельницькі антимонопольщики оштрафували ТОВ «Західенергоресурс» на 62 424 грн та ФОП Першогуба В.Л. на 64 095 грн за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, шляхом спотворення результатів торгів.

На початку березня 2017 року ми вже розповідали як Хмельницьке тервідділення АМКУ оштрафувало двох суб’єктів господарювання за узгоджені дії під час торгів на закупівлю палива. І от цього разу тим же тервідділенням АМКУ знову були оштрафовані ТОВ «Західенергоресурс» та ФОП Першогуба В.Л. за антиконкурентні узгоджені дії.

Так, наприкінці 2013 року Державним закладом «Спеціалізована медико-санітарна частина №4 Міністерства охорони здоров’я України» була проведена процедура конкурсних торгів щодо закупівлі товару: «Паливо рідинне та газ; оливи мастильні» у якій взяли участь лише два учасники, а саме ТОВ «Західенергоресурс» та ФОП Першогуб В.Л. За результатами проведення процедур відкритих і двоступеневих торгів переможцем було визнано ТОВ «Західенергоресурс», пропозиція конкурсних торгів якого була найбільш економічно вигідною.

Однак під час аналізу пропозицій конкурсних торгів учасників процедури закупівлі працівниками органу Комітету було встановлено, що обидва суб’єкти господарювання узгодили свою поведінку щодо подання пропозицій під час підготовки та участі у торгах.

Зокрема на цей факт вказувало те, що документація подана учасниками торгів, містить подібності за формою і змістом, і хоча пропозиції конкурсних торгів мали готуватись ними окремо, обидва суб’єкти господарювання брали необхідні довідки в один і той же час, на що вказує послідовність їх номерів, та мали одного і того ж представника своїх інтересів під час торгів.

Також тервідділення АМКУ встановило наявність родинних стосунків між працівниками ТОВ «Західенергоресурс» та ФОП Першогуб В.Л.

Все це дало підстави органу Комітету визнати такі дії обох суб’єктів господарювання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, шляхом спотворення результатів торгів, і оштрафувати порушників відповідно до вимог законодавства.

Рекомендовані публікації

Додати коментар