Хмельницьке тервідділення АМКУ оштрафувало київські товариства за узгоджену поведінку на торгах із закупівлі Управлінням поліції приладів сигналізації.

17 березня 2016 року Управлінням поліції охорони у Хмельницькій області проведено відкриті торги на закупівлю “Прилади охоронної та пожежної сигналізації й подібна апаратура (Прилади охоронної сигналізації й подібна апаратура) – 73 найменування”.

Для участі у цій закупівлі надали свої пропозиції ТОВ “ЛТД ПАРАДОКС-ТЕКНОЛОДЖІ” (м. Київ) і ТОВ “КСБ” (м. Київ). Після розкриття пропозицій конкурсних торгів пропозиція ТОВ “ЛТД ПАРАДОКС-ТЕКНОЛОДЖІ” була визнана найбільш економічно вигідною.

Відповідно у квітні 2016 року з переможцем торгів замовник навіть уклав договір про закупівлю товарів за державні кошти на суму 6 278 550, 64 грн.

Однак під час аналізу матеріалів Хмельницьким обласним територіальним відділенням АМКУ в діях товариств були виявлені ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Як встановило тервідділення, пропозиції конкурсних торгів учасників повинні відрізнятись одна від іншої, як за зовнішнім оформленням, так і за ціновими параметрами, у разі, якщо учасники торгів готували їх окремо один від іншого, без обміну інформацією, оскільки мали б відображати їх індивідуальні, творчі, суб’єктивні підходи до підготовки своїх пропозицій.
Втім, документи, які були подані ТОВ “ЛТД ПАРАДОКС-ТЕКНОЛОДЖІ” і ТОВ “КСБ” у складі пропозицій конкурсних торгів під час участі у торгах, мають нехарактерну для такого випадку схожість, а у деяких випадках ідентичність, у зовнішньому оформленні, структурі, текстовому змісті тощо.
В ході порівняльного аналізу зазначених пропозицій конкурсних торгів ТОВ “ЛТД ПАРАДОКС-ТЕКНОЛОДЖІ” і ТОВ “КСБ” тервідділенням встановлені докази, які у їх сукупності свідчать про спільну підготовку зазначеними учасниками своїх пропозицій конкурсних торгів.

Крім того, аналізом цінових пропозицій встановлено ранжирування запропонованих цін ТОВ “ЛТД ПАРАДОКС-ТЕКНОЛОДЖІ” і ТОВ “КСБ”, а саме: ціни відрізняються незначним чином (на 2 % кожна позиція).

Також органом АМКУ встановлено наявність господарських відносин між учасниками торгів, до участі та під час участі у торгах, у вигляді фінансової допомоги та систематичну перемогу ТОВ “ЛТД ПАРАДОКС-ТЕКНОЛОДЖІ” в процедурах закупівель зі сталим складом учасників.

Характер та кількість виявлених спільних рис засвідчив для органу АМКУ те, що під час участі у торгах конкурсні пропозиції учасників готувались спільно та мав місце обмін інформацією між ними.
Як зазначає тервідділення АМКУ, учасники процедур закупівель під час підготовки своїх конкурсних пропозицій мають конкурувати між собою та повинні формувати пропозицію самостійно (незалежно від інших учасників).

Узгодивши поведінку на торгах, вказані суб’єкти господарювання вчинили порушення законодавства про захист економічної конкуренції, що передбачене пунктом 4 частини другої статті 6 та пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів.
Враховуючи наведене, 31 березня 2017 року Хмельницьке обласне територіальне відділення АМКУ оштрафувало ТОВ “ЛТД ПАРАДОКС-ТЕКНОЛОДЖІ” і ТОВ “КСБ” на 68 тис грн кожне.

(!) Відповідно до абзацу другого частини другої статті 52 Закону України “Про захист економічної конкуренції” за подібні порушення передбачена відповідальність у вигляді накладання штрафу у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

Крім штрафних санкцій, обом товариствам заборонено протягом 3 років приймати участь у державних закупівлях адже
законодавство у сфері закупівель передбачає прийняття замовником рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язання відхилити пропозицію конкурсних торгів учасника, у разі якщо суб’єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України “Про захист економічної конкуренції” у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів (тендерів).

 

Рекомендовані публікації

Додати коментар