Хмельницьке тервідділення АМКУ оштрафувало перевізника за підняття вартості проїзду

Тепер ФОП Брижак А. О. має сплатити штраф у розмірі 6 183 грн за те, що необґрунтовано підвіщив вартість проїзду на маршруті №0843 «Кам’янець-Подільський – Смотрич».

До органу Комітету з колективною заявою звернулись жителі с. Смотрич. Вони скаржились на дії перевізника, що здійснює свою діяльність по маршруту «Кам’янець-Подільський – с. Смотрич», які полягали у необґрунтованому, на їх думку, піднятті вартості проїзду на цьому маршруті, а саме з 54 коп. за 1 км. проїзду до 78 коп. за 1 км. проїзду.

Тервдділення АМКУ у свою чергу встановило, що на ринку перевезення пасажирів на частині автобусного маршруту загального користування №0843 «Кам’янець-Подільський – Смотрич» від з’їзду з траси Н03 безпосередньо до с. Смотрич, вказаний перевізник займає монопольне становище з часткою 100 %, у зв’язку із відсутністю конкурентів на ринку.
ФОП Брижак А. О. був визнаний переможцем конкурсу на визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування.

Як встановили антимонопольщики,  перевізником було включено до розрахунку економічного обґрунтування тарифу на проїзд по маршруту завищену вартість прогнозованого на 2017 рік пального, та заниження запланованих річних обсягів перевезення, що призвело до встановлення та застосування економічно необґрунтованого тарифу на проїзд по маршруту «Кам’янець – Подільський – Смотрич».

Перевізник, у ході розгляду справи тервідділення АМКУ, визнав факт вчинення порушення та повідомив тервідділення АМКУ, що з 20 липня 2017 року привів тариф на проїзд по маршруту у відповідність до економічного обґрунтування витрат. Зокрема, вартість проїзду на вищезазначеному маршруті знизилась з 0,78 грн. за 1 пасажиро-кілометр до 0,65 грн. за пасажиро-кілометр.

Орган Комітету визнав дії ФОП Брижака А.О порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 2 статті 50, частиною першою статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку та оштрафував.

Рекомендовані публікації

Додати коментар