Хмельницьке тервідділення АМКУ оштрафувало за узгоджені дії під час торгів на закупівлю палива

Так, 12 січня 2015 року, Комунальне підприємством Нетішинської міської ради «Житлово-комунальне об’єднання» проводило конкурсні торги на закупівлю товару «Паливо рідинне та газ; оливи мастильні». Для участі у цій закупівлі надали свої пропозиції ТОВ «Західенергоресурс» (м. Рівне) та ФОП Першогуба В. Л. (м. Рівне).
До Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України надійшов лист Управління Служби безпеки України у Хмельницькій області щодо перевірки порушень законодавства про захист економічної конкуренції під час проведення КП Нетішинської міської ради «Житлово-комунальне об’єднання» зазначеної вище процедури закупівлі.
Переможцем торгів було визнано ТОВ «Західенергоресурс», пропозиція конкурсних торгів якого була найбільш економічно вигідною.
Проте під час аналізу матеріалів Хмельницьким обласним територіальним відділенням АМКУ було встановлено факт подібності оформлення обома суб’єктами господарювання їх тендерних пропозицій.

Також Хмельницьке тервідділення встановило, що представниками ТОВ «Західенергоресурс» та ФОП Першогуби В.Л., які звертались до різних установ для отримання необхідних довідок, були одні і ті ж самі особи.
Особа 1, який був представником за довіреністю від ФОП Першогуби В.Л., є працівником ТОВ «Західенергоресурс», а Особа 2 була представником за довіреністю то від ТОВ «Західенергоресурс», то від ФОП Першогуби В.Л.
Представлення інтересів учасників одними і тими ж особами свідчать про співпрацю між суб’єктами господарювання, що може підтверджувати про обмін інформацією між цими суб’єктами господарювання при підготовці пропозицій з конкурсних торгів. Наведені докази свідчать для тервідділення АМКУ про те, що документи, які були подані на торги у складі пропозицій з конкурсних торгів ТОВ «Західенергоресурс» та ФОП Першогуба В.Л., готувалися ними узгоджено та/або про обмін інформацією між цими суб’єктами господарювання при підготовці пропозицій з конкурсних торгів.
Отже, вказані вище обставин підтверджують той факт, що ТОВ «Західенергоресурс» та ФОП Першогуби В.Л. шляхом узгодження своїх дій усунули конкуренцію та змагальність, і тому порушили право Комунального підприємства Нетішинської міської ради «Житлово-комунальне об’єднання»  на отримання найбільш ефективного результату від проведення торгів, який досягається лише у зв’язку з наявністю справжньої конкуренції.

ТОВ «Західенергоресурс» та ФОП Першогуби В.Л. узгодивши поведінку на торгах вчинили порушення законодавства про захист економічної конкуренції, що передбачене пунктом 4 частини другої статті 6 та пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів.
Врахувавши те, що обидва суб’єкти господарювання сприяли розгляду справи, 24.02.2017 року Хмельницьке тервідділення АМКУ оштрафувало ТОВ «Західенергоресурс» та ФОП Першогуби В.Л. на 68 тис. грн. кожне.

Рекомендовані публікації

Додати коментар