ХМЕЛЬНИЦЬКЕ ТЕРВІДДІЛЕННЯ АМКУ ОШТРАФУВАЛО ЗА УЗГОДЖЕНІ ДІЇ ПІД ЧАС ТОРГІВ, ПРОВЕДЕНИХ В 2014 РОЦІ МІСЬКОЮ ДИТЯЧОЮ ЛІКАРНЕЮ

Про порушення Хмельницьке обласне територіальне відділення АМКУ повідомило Управління протидії злочинності в сфері економіки УМВС України в Хмельницькій області.

Територіальне відділення встановило, що фізичні особи-підприємці Мовчана О.В. (м. Хмельницький) та ФОП Димова Т.В. (м. Хмельницький)  у 2014 році узгодили свої дії під час проведення Хмельницькою міською дитячою лікарнею процедури відкритих торгів із закупівлі текстильних виробів (пелюшок, наволочок, простирадл, півковдр, рушників).
Розслідування Хмельницького тервідділення АМКУ засвідчило, що учасники закупівель подали ідентично оформлені документи, хоча однакові особливості оформлення не випливали з вимог замовника та не були встановлені державними чи іншими стандартами. Схожість у зовнішньому оформленні, структурі, текстовому змісті Хмельницьке тервідділення виявило майже у всіх документах, які надавались обома відповідачами для участі в торгах. Крім того встановлено синхронність дій у часі.

Також Хмельницьке тервідділення АМКУ встановило, що ФОП Мовчан О.В. та ФОП Димова Т.В. уклали договір, згідно з яким ФОП Димова Т.В. передала у власність ФОП Мовчана О.В. текстильну продукцію (простирадла, наволочки), що свідчить про співпрацю між суб’єктами господарювання.
Здійснивши аналіз цінових пропозицій учасників тервідділення АМКУ встановило, що характерним є те, що по всіх позиціях предмету закупівлі у ФОП Мовчана О.В. вони є вищими на 1-3 грн, ніж у ФОП Димової Т.В., що є нехарактерним, якщо порівнювати пропозиції інших учасників торгів.

Погоджена поведінка учасників торгів усуває конкуренцію між ними і, як наслідок, призводить до спотворення конкурентного середовища при виборі замовником кращої пропозиції, яка можлива лише при справжніх умовах змагальності.
Хмельницьке тервідділення АМКУ 10.02.2017 визнало дії ФОП Мовчан О.В. та ФОП Димової Т.В. порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 1 статті 50 пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України “Про захист економічної конкуренції” у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, шляхом спотворення результатів торгів. Штрафні санкції становили для ФОП Мовчан О.В. – 27 417 грн, для ФОП Димова Т.В. – 33 123 грн.

При визначені розміру штрафу тервідділення АМКУ врахувало, що відповідачі сприяли розгляду справи, а представник ФОП Димової Т.В. на засіданні адміністративної колегії визнав порушення та зазначив, що погоджувалась поведінка лише з метою збільшити шанс на перемогу у тендері.

Крім штрафних санкцій, обом підприємцям заборонено протягом 3 років приймати участь у закупівлях для забезпечення потреб держави та територіальної громади
адже (!)
законодавство у сфері публічних закупівель передбачає прийняття замовником рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язання відхилити пропозицію конкурсних торгів учасника, у разі якщо суб’єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України “Про захист економічної конкуренції” у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів (тендерів).

Рекомендовані публікації

Додати коментар