Хмельницьке тервідділення АМКУ підготувало посібник про державну допомогу суб’єктам господарювання

Посібник «Надання державної допомоги суб’єктам господарювання: практичний порадник для органів місцевого самоврядування» вже скоро вийде в світ.

2 серпня 2017 року набув чинності в повному обсязі Закон України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання».
Цей закон запроваджує в Україні правові засади проведення моніторингу державної допомоги суб’єктам господарювання, здійснення контролю за допустимістю такої допомоги для конкуренції. Він спрямований на забезпечення захисту та розвитку конкуренції, підвищення прозорості функціонування системи державної допомоги та дотримання міжнародних зобов’язань України у сфері державної допомоги і визначає Антимонопольний комітет України уповноваженим органом.

Інститут контролю державної допомоги суб’єктам господарювання є новим для України. До цього обсяги державної допомоги (а це, за оцінками експертів, близько 4% ВВП) надавалися непрозоро, часто на дискримінаційних засадах, що межувало навіть з корупційними діями.

Законом на надавачів та отримувачів допомоги покладається широкий спектр прав і обов’язків, тому і виникла необхідність навчання та роз’яснення для представників місцевих органів влади та особливо органів місцевого самоврядування, в яких саме випадках необхідна така підтримка суб’єктів господарювання.

З метою роз’яснення положень законодавства про державну допомогу суб’єктам господарювання Хмельницьке тервідділення АМКУ за підтримки Ради Європи в рамках програми «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» підготувало посібник «Надання державної допомоги суб’єктам господарювання: практичний порадник для органів місцевого самоврядування», у якому узагальнено вимоги законодавства щодо реалізації органами місцевого самоврядування положень Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» та висвітлено досвід країн Європейського Союзу у вказаній сфері.

Видання вийде в серпні 2017 року та буде безкоштовно поширено серед надавачів та отримувачів державної допомоги.
Для отримання посібника ви можете звернутись до тервідділення за адресою: вул. Героїв Майдану, 54, м. Хмельницький, 29000
Тел./факс:   (0382) 742-001; Е-mail:  khm@amcu.gov.ua; Розклад роботи тервіділення: Пн -Чт   8.00 – 17.00, Пт – 8.00 – 16.45; Обідня перерва:   12.00-12.45.

Рекомендовані публікації

Додати коментар