Хмельницькі антимонопольщики виявили змову на торгах

Хмельницьке тервідділення АМКУ оштрафувало ТОВ «АЛЬФА НВП» (м. Київ) та ТОВ «Номінал-клапан «ДИСК» (м. Київ) загалом на 70 тис. грн за антиконкурентні узгоджені дії, які призвели до спотворення результатів торгів.

Так, вказані суб’єкти господарювання у жовтні 2016 року узгодили свої дії під час проведення ВП «Хмельницька АЕС» ДП «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» процедури відкритих торгів із закупівлі золотника, сідла, ущільнюючого кільця, осьової втулки, установочного кільця.

Переможцем відкритих торгів було визнано ТОВ «Номінал-клапан «ДИСК».

Проте, як з’ясували антимонопольщики, інший учасник – ТОВ «АЛЬФА НВП» на момент проведення торгів у наявності не мав придбаний предмет закупівлі, саму закупівлю на момент проведення торгів не планував, а тому, був лише технічним учасником тендеру.
Крім того між обома товариствами, на момент підготовки та проведення процедури закупівлі, діяв дистриб’юторський договір, що свідчить про те, що обидва учасники перебували у цивільно-правових відносинах.

Також документи, які подали ТОВ «Номінал-клапан «ДИСК» та ТОВ «АЛЬФА НВП» мали ідентичне оформлення, хоча однакові особливості оформлення не випливали з вимог замовника та не були встановлені державними чи іншими стандартами. Для підтвердження рівня якості продукції обидва учасники надали ідентичні сертифікати.

Проаналізувавши всі ці факти орган Комітету оштрафував обидва товариства за узгоджену поведінку на торгах та відповідно до чинного законодавства ТОВ «Номінал-клапан «ДИСК» та ТОВ «АЛЬФА НВП» тепер не прийматимуть участь у державних закупівлях протягом 3 років.

Рекомендовані публікації

Додати коментар