Хмельницькі антимонопольщики з’ясовують чому зросли роздрібні ціни на скраплений газ

Хмельницьке тервідділення АМКУ розпочало дослідження діяльності регіональних операторів роздрібних ринків скрапленого газу як моторного пального.

Як зазначають антимонопольщики з початку серпня 2017 року відбулося стрімке зростання середніх роздрібних цін на скраплений вуглеводневий газ на автомобільних газозаправних станціях більш ніж на 30%.

Оскільки ж вітчизняні ринки скрапленого вуглеводневого газу є імпортозалежними, то різке зростання роздрібних цін на скраплений вуглеводневий газ, на думку органу Комітету, обумовлено, зокрема, дефіцитом ресурсу скрапленого вуглеводневого газу по всій території України, зумовленим зменшенням обсягів імпорту, та стрімким зростанням цін реалізації скрапленого вуглеводневого газу в оптовому сегменті.

Відповідно до інформації, розміщеної на сайті Української Енергетичної Біржі, за результатами торгів з продажу скрапленого вуглеводневого газу виробництва ПАТ «Укргазвидобування» оптова ціна реалізації перевищила майже вдвічі стартову ціну та склала близько 29 тис. грн/т.

Одночасно зростання оптових цін може створювати умови для необґрунтованого зростання роздрібних цін (коли темпи росту роздрібних цін не корелюються з темпами росту оптових цін).

Таким чином наразі тервідділення АМКУ проводить дослідження відповідності дій операторів ринків роздрібної торгівлі скрапленим газом у якості моторного пального вимогам чинного законодавства.

Рекомендовані публікації

Додати коментар