Як на Львівщині споживачі за газ переплачували

Як на Львівщині споживачі за газ переплачували

Львівське тервідділення АМКУ рекомендувало ТОВ «Львівгаз збут» припинити дії з поширення у рахунках неточних відомостей щодо сум, які сплачуються за фактично спожитий газ.

У грудні 2017 споживачі газу отримали рахунки з платою за спожитий газ із рекомендованими платежами за наступний розрахунковий період.

Плата у цих рахунках була суттєво більшою у порівнянні з вартістю фактично спожитого газу. Так, ТОВ «Львівгаз збут» додавши до основного рахунку ще й рекомендований платіж, і ніяк не виділивши його, у лінійці «ДО СПЛАТИ» вказало загальну суму з урахуванням обох платежів.

Як зазначають антимонопольщики, також було утруднено загальне сприйняття споживачем інформації щодо фактичного нарахування за спожитий газ і у випадку здійснення відповідної сплати споживачем з використанням електронних терміналів ПАТ «Державний ощадний банк України» – початково на екрані електронного терміналу споживач отримує лише інформацію «ДО СПЛАТИ», яка містить загальну суму, тобто, як нарахування за фактично спожитий газ, так і рекомендований платіж.

Таким чином внаслідок обраного ТОВ «Львівгаз збут» способу викладення та нечіткості формулювань, споживачі газу можуть сприймати суму «ДО СПЛАТИ» як суму, що сплачується за фактично спожитий газ.

Як стверджує орган Комітету такі дії ТОВ «Львівгаз збут» щодо способу викладення та нечіткості формулювань у рахунках містять ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, яке передбачене статтею 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» у вигляді поширення в рахунках (як у паперових рахунках, так і через електронні термінали) інформації, що вводить в оману споживачів внаслідок обраного способу викладення та нечіткості формулювань.

В результаті Львівське тервідділення АМКУ надало товариству обов’язкові для розгляду рекомендації щодо припинення дій, які містять ознаки порушення законодавства.

Рекомендовані публікації

1 Comment

Додати коментар