Які помилки під час оскарження допускали учасники процедур закупівель в лютому?

В минулому місяці ми повідомляли про помилки, які допускали учасники процедур закупівель в січні, та основні підстави залишення АМКУ скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель без розгляду.
В лютому учасники продовжують допускати такі ж помилки під час подання скарг до органу оскарження.
Так, основною з підстав залишення скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель без розгляду в лютому знову ж таки була їх неоплата.
Ми неодноразово наголошуємо, що за подання скарги до органу оскарження справляється плата в розмірі
5 000 гривень – у разі оскарження процедури закупівлі товарів або послуг
та 15 000 гривень – у разі оскарження процедури закупівлі робіт.
Плата за подання скарги зараховується до Державного бюджету України.
Законом України «Про публічні закупівлі» передбачено залишення органом оскарження скарги без розгляду у разі, якщо суб’єктом оскарження не внесено плату за подання скарги.

На що ще хочемо звернути вашу увагу?
В лютому з’явилась тенденція відкликання скарг скаржником. Законодавством передбачено, що орган оскарження припиняє розгляд скарги, якщо скаргу відкликано суб’єктом оскарження. Отже, скарга, яка була відкликана, розглядатись органом оскарження не буде. Крім того, у разі відкликання скарги, оплата за скаргу не повертається.   

Також у лютому були випадки подання скарг в паперовому вигляді, подання скарг без обґрунтувань.

Нагадуємо, що у разі подання скарги до органу оскарження, вона має містити підстави подання скарги; обґрунтування наявності порушених прав суб’єкта оскарження; вимоги суб’єкта оскарження та їх обґрунтування; документ, що підтверджує справляння плати за подання скарги. Скарга до органу оскарження подається суб’єктом оскарження у формі електронного документа через електронну систему закупівель.

Під час подачі скарги до органу оскарження радимо дотримуватись вимог, встановлених законодавством, або звернутись за правовою допомогою до нашої юридичної компанії.

 

Рекомендовані публікації

Додати коментар