Праву позивача на подання позову відповідає його обов’язок дотримуватись встановленого для цього порядку

Вищий господарський суд України залишив без змін ухвалу господарського суду Харківської області та постанову Харківського апеляційного господарського суду, а касаційну скаргу ТОВ «Лорем Плюс» – без задоволення.

Так, ТОВ фірма «Констракшн груп Інтернешнл» звернулася до господарського суду Харківської області з позовом про визнання недійсними та скасування рішення адміністративної колегії Харківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.

Рішенням господарського суду Харківської області, залишеним без змін постановою Харківського апеляційного господарського суду, позов було задоволено, а постановою Вищого господарського суд України зазначені судові рішення зі справи були скасовано, а справу передано на новий розгляд до місцевого суду.

У свою чергу ТОВ «Лорем Плюс» як третя особа у справі за позовом ТОВ фірма «Констракшн груп Інтернешнл» заявило самостійні вимоги на предмет спору та звернулося до господарського суду Харківської області з позовом про визнання недійсними та скасування цього ж рішення тервідділення АМКУ, але в частині, що стосується безпосередньо його.

Однак, позовну заяву товариства разом з доданими до неї документами місцевий і апеляційний суди повернули без розгляду через неподання доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.

Розглянувши касаційну скаргу ТОВ «Лорем Плюс», Вищий господарський суд України дійшов висновку про відсутність підстав для її задоволення, оскільки товариство, звертаючись до господарського суду Харківської області сплатило судовий збір в сумі 1 378 грн замість 1 600 грн.

ВГСУ визнав, що попередні судові інстанції, встановивши сплату ТОВ «Лорем Плюс» платіжним дорученням судового збору за поданий ним у квітні 2017 року позов лише в сумі 1 378 грн замість 1 600 грн, що є недотриманням товариством вимог чинного законодавства щодо подання доказів сплати судового збору, дійшли правомірного висновку щодо необхідності повернення названої позовної заяви без розгляду.

Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом України «Про судовий збір» на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, – у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У 2017 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб, зокрема, з 1 січня становить 1 600 грн.  

Рекомендовані публікації

Додати коментар