ЯКЩО В НАЗВІ ПРОДУКЦІЇ ЗАЯВЛЕНО ПРО НАЯВНІСТЬ НАТУРАЛЬНОГО СОКУ, ЯКОГО В СКЛАДІ НЕМАЄ

АМКУ надав рекомендаційні роз’яснення про заборону розміщення інформаційного матеріалу про напій слабоалкогольний газований під торговельною маркою «LongMIXer» з написами на ньому «На основі натурального соку» та «кактус».

Компанія «Істерн Беверідж Трейдінг» звернулась в АМКУ щодо отримання висновку у формі рекомендаційних роз’яснень відповідності дій компанії положенням статті 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції».

Компанія планувала розміщувати у торговельних точках рекламні макети напою «LongMIXer». На макеті розміщувалось зображення пляшки напою із написами «На основі натурального соку», «Подорожуй зі смаком» та «кактус». Крім того, написи «На основі натурального соку» та «кактус» розміщені також і на етикетці напою.

Компанія зазначила, що маркування напою відповідає законодавству про державне регулювання виробництва і обігу алкогольних напоїв. Крім того,  на відповідність складу напою компанія має всі необхідні дозвільні документи.

Однак, АМКУ в ході дослідження встановив, що в складі напою відсутній натуральний сік кактуса.

Враховуючи це, Комітет визнав дії з розміщення рекламних макетів напою «LongMIXer» з написами «На основі натурального соку» та «кактус» такими, що будуть містити ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції у вигляді поширення інформації, що вводить в оману.

Отже, наявність дозвільних документів щодо якості вашої продукції не є «імунітетом» для поширення будь-якої інформації на етикетках та рекламних матеріалах.

Необхідно перевірити її перед тим, як плануєте запуск нової продукції або рекламної кампанії.

Штрафні санкції АМКУ за недобросовісну конкуренцію становлять до 5 % річного доходу.

Рекомендовані публікації

Додати коментар