Якщо замовник вимагає документи, викладені українською мовою, надання оригіналів, викладених англійською мовою, є підставою для відхилення такої пропозиції

Антимонопольний комітет України зобов’язав ПАТ «Львівська залізниця» скасувати рішення про визначення переможцем ВКПП «Галичпромпостач» процедури закупівлі геомату з очікуваною вартістю 2 159 703 грн.

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України звернулось ТОВ «Главторгсервіс» з вимогою скасувати рішення про визначення переможця. Скаржник зазначав, що переможець процедури надав документ, викладений іноземною мовою без перекладу українською мовою, всупереч вимогам тендерної документації, а саме у складі тендерної пропозиції ВКПП «Галичпромпостач» міститься документ з назвою «Polymat-Erosion-Control Mats Technical Data», який викладений англійською мовою без перекладу українською мовою, виконаним офіційним перекладачем.

Разом з тим, у пункті 7 розділу І Документації зазначено, що всі документи, що мають відношення до тендерної пропозиції, складаються українською мовою (ця вимога не стосується документів, що подаються учасниками на підтвердження відповідності товару технічним і якісним характеристикам, які в оригіналі складені російською мовою). Документи, які містяться у складі тендерної пропозиції та викладені іншими мовами, повинні бути надані з перекладом на українську мову, виконаним офіційним перекладачем.

Замовник обґрунтовував свій вибір тим, що вимога про те, що всі документи, які мають відношення до тендерної пропозиції, складаються українською мовою, не стосувалась документів, що подаються учасниками на підтвердження відповідності товару технічним та якісним характеристикам.

Як зазначила Колегія АМКУ, замовник не довів, що наданий документ  не є документом, який підтверджує відповідність предмета закупівлі технічним і якісним характеристикам.

Колегія АМКУ встановила, що тендерна пропозиція ВКПП «Галичпромпостач» не відповідала умовам документації. Отже, повинна була бути відхилена замовником.

Враховуючи наведене, Колегією АМКУ 21.07.2017 було задоволено скаргу ТОВ «Главторгсервіс» та зобов’язано ПАТ «Львівська залізниця» скасувати рішення про визначення переможця процедури закупівлі геомату.

Як свідчить інформація в системі закупівель торги на закупівлю геомату визнано такими, що не відбулися, у зв’язку із тим, що ціна найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції перевищує суму, передбачену замовником на фінансування закупівлі.

Рекомендовані публікації

Додати коментар