Європейська комісія розповіла про картель, який тривав 14 років

880 523 000 євро може заплатити шведський автовиробник Scania за участь у цій тривалій картельній змові.

Вчора Європейська комісія повідомила, що оштрафувала автовиробника Scania за порушення антимонопольних правил Європейського союзу.

Єврокомісія встановила, що Scania брала участь в картельній змові, яка стосувалась цін на вантажні автомобілі, з п’ятьма іншими виробниками вантажівок.

Крім того, автовиробник погоджував час впровадження нових екологічних технологій, оплата розробки яких була покладена на покупців.

У Комісії повідомили, що ця картельна змова вплинула на значне число автомобільних перевезень в Європі, оскільки Scania і інші компанії, які брали участь в картелі, виробляють 9 з 10 середніх і важких вантажівок, що продаються в Європі, а ці вантажівки складають близько 3/4 внутрішнього товарного транспорту в Європі та відіграють важливу роль в європейській економіці.

Також Єврокомісія зазначає, що Scania вирішила не йти на угоду з Комісією, на відміну від  MAN, DAF, Daimler, Iveco и Volvo / Renault – інших 5 учасників картелю, за що і отримала такий штраф.

У свою чергу українське антимонопольне відомство також нерідко виявляє картельні змови на ринках. Це зокрема були справи щодо продуктового рітейлу та нафтотрейдерів, які зараз оскаржуються у судовому порядку.

Однак в Україні, як і в інших цивілізованих країнах світу, діє програма «Ліненсі», яка передбачає звільнення від відповідальності за участь у картельній змові.

Сам же Антимонопольний комітет України, у зв’язку з дією цієї програми, пропонує повідомляти, у разі виявлення інформації, щодо змови між учасниками на певному ринку.

http://www.amc.gov.ua/amku/control/main/uk/publish/article/120497

Рекомендовані публікації

Додати коментар