З якого молока має бути виготовлене морозиво відповідно до ДСТУ 4735:2007?

З якого молока має бути виготовлене морозиво відповідно до ДСТУ 4735:2007?

Львівське тервідділення АМКУ надало обов’язкові для розгляду рекомендації ПАТ «ЛЬВІВСЬКИЙ ХОЛОДОКОМБІНАТ».

Так, у листопаді 2017 року тервідділення АМКУ отримало скаргу (заяву) про порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції з боку ПАТ «ЛЬВІВСЬКИЙ ХОЛОДОКОМБІНАТ».

Скарга, зокрема, стосувалась інформації про склад морозива ТМ «ЛІМО» «Каштан» зі смаком ванілі» 70г, виробництва ПАТ «ЛЬВІВСЬКИЙ ХОЛОДОКОМБІНАТ», розміщеної на упаковці товару. А саме, на зворотній стороні упаковки було вказано, що морозиво містить в собі молоко коров’яче питне 40%, та зазначено, що це морозиво виготовлено відповідно до ДСТУ 4735:2007.

На думку заявника, ПАТ «ЛЬВІВСЬКИЙ ХОЛОДОКОМБІНАТ» при виробництві морозива відповідно до ДСТУ 4735:2007, мало використовувати молоко коров’яче незбиране (ДСТУ 3662-97) та вказувати саме це молоко у складі морозива, а вказівка про використання у складі морозива молока коров’ячого питного може свідчити про намагання отримати переваги на ринку морозива та отримати додаткові прибутки шляхом подання споживачу недостовірної та не повної інформації про властивості та склад виробленого продукту.

Львівські антимонопольщики зі свого боку, у ході розгляду цієї заяви, з’ясували, що морозиво під назвою «Каштан» зі смаком ванілі» 7Ог в складі молочної частини містить 40% молока коров’ячого питного, яке відповідно до українського законодавства у сфері стандартизації визначається ДСТУ 2661:2010 «Молоко коров’яче питне», а не ДСТУ 3662-97 «Молоко коров’яче незбиране», яке і вказав сам виробник у складі морозива.

Як зазначає орган Комітету, інформування про використання у складі морозива молока згідно ДСТУ 3662-97 «Молоко коров’яче незбиране», відповідно до якого і має бути виготовлене морозиво за ДСТУ 4735:2007, в той час як для виробництва цього морозива використовується «молоко коров’яче питне – 40%» може ввести споживачів в оману та вплинути на їх рішення щодо придбання цього товару.

Так, споживач, коли приймає рішення щодо купівлі морозива «Каштан» зі смаком ванілі» 70г ТМ «ЛІМО», може помилково вважати, що якість молока в ньому ліпша.

За визначенням тервідділення АМКУ описані дії з боку ПАТ «ЛЬВІВСЬКИЙ ХОЛОДОКОМБІНАТ» містять ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, передбаченого статтею 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» у вигляді поширення інформації, що вводить в оману шляхом повідомлення суб’єктом господарювання невизначеному колу осіб відомостей, які містять неправдиві дані про молочну сировину товару (молоко коров’яче питне), що вплинули або можуть вплинути на наміри щодо придбання товару цього суб’єкта господарювання.

Таким чином орган Комітету рекомендував виробнику морозива усунути причини виникнення вказаного порушення і умов, що йому сприяють, шляхом повного та достовірного викладення інформації на упаковці товару.

Рекомендовані публікації

Додати коментар