За антиконкурентні узгоджені дії оштрафований імпортер лікарських засобів Sanofi та два фармацевтичних дистриб’ютора

За антиконкурентні узгоджені дії оштрафований імпортер лікарських засобів Sanofi та два фармацевтичних дистриб’ютора

АМКУ оштрафував на майже 140 млн грн єдиного імпортера лікарських засобів Sanofi та двох фармацевтичних дистриб’юторів України.

Сьогодні антимонопольне відомство України повідомило, що за результатами розслідування, яке тривало декілька років, Комітет встановив, що у 2010-2011 роках ТОВ «Санофі-АвентісУкраїна» імпортувало в Україну 174 лікарських засоби виробництва групи Sanofi: 27 з них не мали замінників (інсуліни, онкопрепарати тощо) і 147 мали замінники (один або більше) за іншими торговими назвами інших виробників.

Однак, як зазначає АМКУ, ТОВ «Санофі-Авентіс Україна» та найбільші широкоформатні дистриб’ютори ТОВ «БаДМ» та ТОВ «Оптіма-Фарм, Лтд» у своїх договорах купівлі-продажу запровадили специфічні умови продажів та надання знижок, що стимулювали дистрибуцію саме лікарських засобів, що вже давно втратили патентний захист та мають багато замінників, зокрема, за рахунок продажу лікарських засобів, що не мають або мають обмежену кількість замінників.

У свою чергу Комітет з’ясував, що такі умови договорів ТОВ «Санофі-Авентіс Україна» з вказаними дистриб’юторами можуть призвести до обмеження конкуренції на ринках лікарських засобів Sanofi для більш дешевих замінників, також відповідні угоди забезпечили можливість підвищення цін на лікарські засоби Sanofi під час їх реалізації через процедури державних закупівель.

Таким чином антимонопольщики, визначивши вказані дії як порушення законодавства про захист економічної конкуренції, оштрафували ТОВ «Санофі-Авентіс Україна» на 69 млн. 547 тис. 184 грн, ТОВ «БаДМ» на 28 млн. 788 тис. 116 грн і ТОВ «Оптіма-Фарм, Лтд» на 40 млн. 759 тис. 068 грн.

Рекомендовані публікації

Додати коментар