ЗА НЕПОДАННЯ ІНФОРМАЦІЇ ОШТРАФОВАНО ПАТ «ЄВРОГАЗБАНК» НА 82 ТИС 600 ГРН

АМКУ оштрафував ПАТ «Єврогазбанк» (м. Київ) на 82 600 грн за порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді неподання інформації на вимогу голови АМКУ.

Так, Комітетом під час розгляду справи за ознаками вчинення товариством «Індастріал Девелопмент» порушення у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів, була надіслана вимога про надання інформації.

ПАТ «ЄВРОГАЗБАНК» відмовило Комітету в наданні інформації на вимогу, мотивуючи це тим, що запитувані копії документів є банківською таємницею.

Разом з тим, чинним законодавством передбачено право АМКУ вимагати інформацію, предмети чи інші носії інформації, пояснення іншу інформацію, в тому числі з обмеженим доступом та банківську таємницю, необхідну для виконання Антимонопольним комітетом України завдань, передбачених законодавством про захист економічної конкуренції.

Як показує практика, банківські установи відмовляють органам Комітету, керуючись положеннями статті 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність», відповідно до якої інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку, є банківською таємницею.

Однак, за приписами пункту 3 частини 1 статті 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність», інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками, зокрема органам Антимонопольного комітету України – на їх письмову вимогу стосовно операцій за рахунками конкретної юридичної особи або фізичної особи – суб’єкта підприємницької діяльності за конкретний проміжок часу.

За інформаційні порушення антимонопольного законодавства у вигляді неподання інформації АМКУ у встановлені строки, подання інформації в неповному обсязі, подання недостовірної інформації передбачений розмір штрафних санкцій – до 1% річного доходу.

В даному випадку, при визначені розміру штрафних санкцій враховані положення рекомендаційних роз’яснень щодо застосування положень частин другої, п’ятої та шостої статті 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції», частин першої та другої статті 21 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», що стосуються розрахунку штрафів.

Категорії: АМКУ

Рекомендовані публікації

Додати коментар