За невчасну сплату штрафу підприємство тепер має платити пеню

За невчасну сплату штрафу підприємство тепер має платити пеню

Господарський суд Черкаської області задовольнив позовну заяву Черкаського тервідділення АМКУ про стягнення з ПВКП «СКАЙС» пені за прострочення сплати штрафу.

Так, у квітні 2018 року тервідділення АМКУ оштрафувало ПВКП «СКАЙС» на 68 000 грн за порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді подання органу Комітету недостовірної інформації. У свою чергу товариство мало сплатити цей штраф у двомісячний строк з дня одержання рішення відомства.

ПВКП «СКАЙС» вирішило оскаржити це рішення у судовому порядку, однак 13 серпня 2018 року Господарський суд Черкаської області відмовив підприємству повністю у позові про визнання незаконним і скасування рішення Черкаського тервідділення АМКУ, а 10 вересня 2018 року суб’єкт господарювання сплатив вказаний штраф.

Проте згодом вже сам орган Комітету подав до суду на ПВКП «СКАЙС» за несплату, передбаченої частиною п’ятою статті 56 Закону України «Про захист економічної конкуренції», пені у сумі 27 540 грн, нарахованої за період прострочення сплати штрафу з 14.08.2018 по 09.09.2018.

Зі свого боку, суд першої інстанції не підтримав позицію підприємства, що тервідділення АМКУ не має права нараховувати пеню до моменту набрання законної сили судового рішення у справі про визнання незаконним та скасування рішення відомства, яким до ПВКП «СКАЙС» було застосовано штрафні санкції.

Статтею 56 Закону України «Про захист економічної конкуренції» чітко визначені періоди, у які нарахування пені зупиняється, – це період розгляду чи період перегляду господарським судом справи про визнання недійсним рішення органу Антимонопольного комітету України про накладення штрафу, а тому цей період завершується у день проголошення господарським судом рішення у такій справі, а не у день набрання ним законної сили.

Таким чином Господарський суд Черкаської області визнав, що нарахування органом Комітету суб’єкту господарювання стягуваної суми пені за період прострочення сплати штрафу з 14.08.2018 по 09.09.2018 відповідає фактичним обставинам і вимогам чинного законодавства, а тому є обґрунтованим і законним.

Рекомендовані публікації

Додати коментар