Закарпатські антимонопольщики розбирались з послугами доступу до мережі Інтернет

Закарпатське тервідділення АМКУ рекомендувало ФОП Амбруш О.П. вжити заходи щодо усунення причин вчинення дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Так, до органу Комітету надійшло подання Тячівської районної державної адміністрації щодо неправомірних дій з боку ФОП Амбруш О.П., пов’язаних з встановленням необґрунтованих тарифів та надання неякісних послуг доступу до мережі Інтернет в м. Тячів.

У свою чергу тервідділення АМКУ з’ясувало, що в територіальних межах м. Тячів підприємець займає монопольне (домінуюче) становище на ринку послуг доступу до мережі Інтернету з часткою, що перевищує 35 %.

Однак в результаті аналізу договорів про надання послуг доступу до мережі Інтернет, укладених з споживачами, працівники відомства встановили, що в договорах відсутній повний перелік прав споживача та обов’язків оператора, передбачених статтями 32-36 та статтями 38-40 Закону України «Про телекомунікації» та Правилами надання та отримання телекомунікаційних послуг.

Така відсутність в договорах прав споживачів та обов’язків оператора, передбачених нормативно-правовими актами, що регулюють цей вид діяльності, за визначенням тервідділення АМКУ, ущемляє інтереси споживачів.

Таким чином, антимонопольщики трактували дії ФОП Амбруш О.П. щодо не включення в договори прав споживачів та обов’язків оператора, передбачених законодавством, як такі, що містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого частиною 1 статті 13, пунктом 2 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем, що призвели або можуть призвести до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

Результатом цього стали рекомендації від органу Комітету відповідно до яких ФОП Амбруш О.П. має вжити заходи щодо усунення причин вчинення дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, що призвели або можуть призвести до ущемлення інтересів споживачів.

Про результати розгляду рекомендацій суб’єкт господарювання має повідомити тер відділення АМКУ у десятиденний строк з дня їх отримання.

Рекомендовані публікації

Додати коментар