Закарпатські антимонопольщики викрили змову на торгах

Закарпатське тервідділення АМКУ оштрафувало ФОП Петро В.О. і ТОВ «Йовро Буд» на 50 000 грн кожного за узгоджену поведінку під час торгів.

У 2016 році Невицька сільська рада проводила процедуру закупівлі робіт по робочому проекту з будівництва «Спортивний комплекс в с. Невицьке, вул. Центральна, б/н, Ужгородського району. Коригування».

Участь у цій процедурі взяли два суб’єкти господарювання – ФОП Петро В.О. і ТОВ «Йовро Буд». За результатами торгів було акцептовано пропозицію ФОП Петро В.О., з яким замовник і уклав договір.

Однак, закарпатські антимонопольщики встановили, що під час підготовки пропозицій для участі у процедурі закупівлі між ФОП Петро В.О. і ТОВ «Йовро Буд» відбувався обмін інформацією.

На це вказувало схожість в оформленні документів, послідовність викладення інформації та однакові помилки. Передбачені умовами замовника довідки отримувались учасниками в одних і тих же установах одночасно.

Також орган Комітету з’ясував, що однією із засновниць ТОВ «Йовро Буд» є Петро Наталія Федорівна, яка є колишньою дружиною ФОП Петро В.О., а директор ТОВ «Йовро Буд» – Костик К.В., і ФОП Петро В. О. у своїх заявах вказали один і той самий засіб зв’язку – номер мобільного телефону.
Крім того відомство встановило, що Петро В.О. працював у ТОВ «Йовро Буд» з 01.01.2016 по 31.12.2016 на підставі трудового договору.

Таким чином тервідділення АМКУ зробило висновок, що обидва учасники торгів діяли не самостійно, що є обов’язковою умовою конкуренції, а узгоджували свої дії.

Орган Комітету кваліфікував дії ФОП Петро В.О. і ТОВ «Йовро Буд» як порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене пунктом 4 частини 2 статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, і оштрафував обох суб’єктів господарювання на вказану суму.

Рекомендовані публікації

Додати коментар