Закарпатські антимонопольщики оштрафували два товариства за антиконкурентні узгоджені дії

Закарпатські антимонопольщики оштрафували два товариства за антиконкурентні узгоджені дії

Закарпатське тервідділення АМКУ оштрафувало ТОВ «Закарпателектробуд» та ТОВ «Ужсвітло-Монтаж» на 25 000 грн кожне за спотворення результатів торгів.

Так, у листопаді 2017 року департаментом міського господарства Ужгородської міської ради проводилась закупівля електромонтажних робіт – капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення площі Ш. Петефі у м. Ужгород.

Участь у цій процедурі закупівлі взяли два товариства – ТОВ «Закарпателектробуд» та ТОВ «Ужсвітло-Монтаж». Найбільш економічно вигідною була визначена тендерна пропозиція ТОВ «Закарпателектробуд».

Однак орган Комітету, проаналізувавши документи та інформацію, оприлюднену в електронній системі закупівель «Prozorro», встановив, що під час підготовки тендерних пропозицій для участі у вказаній процедурі закупівлі між обома товариствами відбувався обмін інформацією щодо узгодження тендерних пропозицій.

Зокрема, антимонопольщики виявили ряд факторів, які за визначенням тервідділення АМКУ, вказували на узгодженість їх дій під час торгів, а саме:

  • завантаження тендерних пропозицій в один і той самий день через один і той же авторизований електронний майданчик та з однієї і тієї ж ІР-адреси;
  • однакове групування ряду документів тендерних пропозицій учасників, а також назви окремих файлів містять ідентичний текст;
  • здійснення входу в аукціон обома товариствами з однієї ІР-адреси;
  • використання обома учасниками одного і того самого засобу зв’язку (телефонний номер);
  • схожість у зовнішньому оформленні, структурі та текстовому змісті тендерних пропозицій обох учасників торгів;
  • наявність між суб’єктами господарювання трудових відносин – окремі працівники протягом 2017 року перебували у трудових відносинах спочатку з ТОВ «Закарпателектробуд», а потім з ТОВ «Ужсвітло-Монтаж».

В результаті, врахувавши всі перелічені фактори, Закарпатське тервідділення АМКУ визнало дії ТОВ «Закарпателектробуд» та ТОВ «Ужсвітло-Монтаж» порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини 2 статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, за що відповідно і оштрафувало обох суб’єктів господарювання.

Рекомендовані публікації

Додати коментар