Закупівля шкільних автобусів Відділом освіти Воловецької РДА Закарпатської області

В Антимонопольному комітеті України пояснили свою позицію навколо закупівлі шкільних автобусів відділом освіти Воловецької РДА Закарпатської області та зазначили, що діють виключно в межах законодавства.

Постійно діюча адміністративна колегія з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель призначила на 15 вересня 2016 року розгляд скарги ТОВ “Радіал-Україна” щодо порушення відділом освіти Воловецької РДА Закарпатської області порядку проведення процедури закупівлі у вигляді встановлення в документації конкурсних торгів дискримінаційних вимог щодо технічних характеристик предмету закупівлі.

Одинадцятого липня 2016 року Відділом освіти Воловецької РДА Закарпатської області було оголошено про проведення закупівлі автомобілів для перевезення не менш ніж 10 людей (шкільні автобуси). Очікувана вартість закупівлі – 3,6 млн.грн., кількість – три одиниці.

Строк поставки товару, передбачений документацією конкурсних торгів  – серпень 2016 року. При цьому розкриття пропозицій конкурсних торгів було заплановано на 8 серпня 2016 року.

Двадцять дев’ятого липня 2016 року Комітетом з конкурсних торгів замовника було прийнято рішення про необхідність внесення змін до Документації конкурсних торгів. Змінами була передбачена технічна характеристика до предмету закупівлі –  6-ти циліндровий двигун.

За повідомленням скаржника ТОВ “Радіал-Україна” зазначеній вимозі відповідають лише автобуси «Атаман», і на сьогоднішній день в Україні відсутній будь-який еквівалент такого автобусу.

У разі встановлення порушення законодавства у сфері державних закупівель, орган оскарження має право, зокрема, зобов’язати замовника усунути будь-які дискримінаційні умови, привести документацію конкурсних торгів у відповідність із вимогами законодавства.

Деталі та особливості саме цієї закупівлі у своєму блозі описала державний уповноважений АМКУ Агія Загребельська.

Рекомендовані публікації

Додати коментар