ЗАМОВНИКА ЗОБОВ’ЯЗАЛИ ВНЕСТИ ЗМІНИ ДО ДОКУМЕНТАЦІЇ КОНКУРСНИХ ТОРГІВ ПРОЦЕДУРИ ЗАКУПІВЛІ УСТАТКУВАННЯ ДЛЯ СИСТЕМ ВІДЕОСПОСТЕРЕЖЕННЯ «БЕЗПЕЧНЕ МІСТО» В ПОЛТАВІ

Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель встановила порушення Управлінням житлово-комунального господарства виконавчого комітету Полтавської міської ради процедури закупівлі устаткування для системи відеоспостереження для капітального будівництва системи “Безпечне місто”.

Поліція та виконавчий комітет Полтавської міської ради розробили програму «Безпечне місто» щодо забезпечення Полтави централізованою системою відеокамер спостереження.

Основні складові системи «Безпечне місто»:

  1. Відеоспостереження за громадськими місцями та важливими об’єктами міста.
  2. Встановлення пристроїв з додатковими функціональними можливостями, які сприяють забезпеченню безпеки — датчики сповіщення, системи розпізнавання облич та номерних знаків автотранспорту, кнопки виклику міліції, системи зв’язку із диспетчером у ліфтах тощо.
  3. Відеоспостереження для забезпечення контролю за безпекою дорожнього руху.
  4. Єдина локальна міська мережа, яка забезпечує зв’язок та отримання інформації від усіх елементів системи із наданням доступу правоохоронним органам до зазначеної системи.
  5. Ситуаційний центр — диспетчерський центр з сучасним обладнанням та програмним забезпеченням, призначений для оперативного прийняття управлінських рішень, контролю, моніторингу, обробки, аналізу небезпечних та надзвичайних ситуацій та інших функцій.
  6. Система оповіщення — для інформування жителів міста про загрозу виникнення надзвичайних ситуацій.

Оголошення № 152165 про проведення процедури закупівлі устаткування було опубліковане на порталі Уповноваженого органу, бюлетень від 28.07.2016 № 142 (28.07.2016).

Очікувана вартість закупівлі – 14 389 951 грн.

Разом з тим, до АМКУ 2 вересня звернулось товариство з обмеженою відповідальністю «Телефонні системи і мережі “АнФер”». Скаржник просив зобов’язати замовника Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Полтавської міської ради виправити недоліки у документації з метою усунення суперечливих та неоднозначних умов.

Так, в скарзі ТОВ «Телефонні системи і мережі “АнФер”» повідомляло, що згідно з умовами Документації устаткування для системи відеоспостереження передбачене проектною документацією, в якій визначені марки, патенти, конструкції, тип, основні характеристики устаткування, тому у разі надання учасником еквіваленту за предметом закупівлі обов’язковим є надання технічної документації (підтвердження), що запропонований еквівалент відповідає вимогам замовника, тобто не гірше за технічними та якісним характеристиками та під час застосування система буде працювати.

Скаржник зазначив, що він звернувся до замовника з проханням надати проектну документацію або вказати конкретні марки обладнання згідно з проектною документацією для якісної підготовки пропозиції.

Разом з цим, замовник відмовив йому у наданні проектної документації.

Також скаржник зазначив, що під час ознайомлення з технічною специфікацією було виявлено відсутність основної складової цієї системи – програмного забезпечення, яке є ядром системи та виконує основну функцію реєстрації подій та відеоаналітики.

Колегія Антимонопольного комітету України зобов’язала замовника внести зміни до документації конкурсних торгів.

 

Рекомендовані публікації

Додати коментар