Запорізькі антимонопольщики викрили змову на торгах Бердянської міської ради

Запорізькі антимонопольщики викрили змову на торгах Бердянської міської ради

Запорізьке тервідділення АМКУ оштрафувало ФОП Шевченка В.М. та ТОВ «Еста Лайт» на 56 000 грн кожного за антиконкурентні узгоджені дії під час торгів.

У липні – жовтні 2016 року комунальним підприємством електричних мереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло» Бердянської міської ради проводилась процедура відкритих торгів на закупівлю ламп розжарювання та газорозрядних електричних ламп.

І хоч участь у цій процедурі торгів взяло 5 учасників, допущеними до оцінки конкурсних пропозицій були тільки двоє – ФОП Шевченка В.М. та ТОВ «Еста Лайт» у діях яких антимонопольщики якраз і побачили ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Так, відомство встановило, що обидва учасники узгоджували свою поведінку під час проведення цієї процедури закупівлі та між ними здійснювався обмін інформацією під час підготовки конкурсних пропозицій.

Зокрема, до такого висновку тервідділення АМКУ прийшло встановивши, що:

  • ФОП Шевченко В.М. та ТОВ «Еста Лайт», під час участі в торгах, здійснювали господарську діяльність за однією адресою, яку вказали в документах, поданих у складі своїх тендерних пропозицій (на фірмових бланках), до того ж це приміщення є власністю ТОВ «ЕХНАТОН ЛЮКС» керівником якого є один з учасників торгів – Шевченко В.М.
  • між учасниками існували сталі ділові та господарські відносини як до проведення торгів, так і під час та після їх проведення, зокрема, у вигляді взаємних розрахунків, у тому числі, з призначенням платежу оплата за товар та послуги тощо. Також вони надавали один одному, поворотну безвідсоткову фінансову допомогу, що, як вказують антимонопольщики, свідчить про єдність економічних інтересів у учасників та відсутність конкуренції між ними.
  • в тендерній документації ТОВ «Еста Лайт» та ФОП Шевченка В.М. було виявлено ряд схожостей, спільних помилок, однакових недоліків в оформленні документів та однакових документів на товар (сертифікатів відповідності, паспортів, декларацій про відповідність).

Переможцем у торгах було визнано ФОП Шевченка В.М., однак він відмовився укладати договір з замовником, бо, як він вказав, у нього відсутня можливість поставити обладнання згідно цін тендерної пропозиції і тому замовник змушений був укласти договір на поставку з ТОВ «Еста Лайт» цінова пропозиція якого була найвищою.

Оскільки ж ФОП Шевченко В.М. не надав жодних доказів тервідділенню АМКУ та належним чином не обґрунтував своїх пояснень щодо того, що на момент визначення його переможцем він не бачив економічного ефекту від перемоги в цьому тендері, не мав необхідної кількість обладнання та не мав змоги постачати вказаний товар з відтермінуванням платежу, то орган Комітету визначив, що такий хід був заздалегідь спланований і підприємець спеціально відмовився від укладення договору з замовником на користь ТОВ «Еста Лайт».

Відповідно тервідділення АМКУ кваліфікувало дії ТОВ «Еста Лайт» та ФОП Шевченка В.М. як порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів (тендерів), за що обидва суб’єкти господарювання і були оштрафовані органом Комітету на вказані суми.

Рекомендовані публікації

Додати коментар