Запорізькі антимонопольщики виявили змовників на торах

Запорізькі антимонопольщики виявили змовників на торах

ТОВ «ІНТЄРА» та ФОП Кузнєцов А.С. оштрафовані на 41 000 грн кожний за вчинення антиконкурентних узгоджених дій.

У травні-червні 2017 року Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької обласної державної адміністрації проводив закупівлі послуг та товарів для обслуговування заходів громадських організацій у рамках Програми підтримки розвитку інформаційно-просвітницької діяльності громадських організацій у Запорізькій області на 2015-2018 роки.

Участь у цій закупівлі взяли два учасники – ТОВ «ІНТЄРА» та ФОП Кузнєцов А.С. Замовник визнав переможцем торгів ТОВ «ІНТЄРА», однак не уклав з товариством договір у зв’язку із виявленням пов’язаних осіб серед учасників цих торгів.

А саме, Запорізьке тервідділення АМКУ виявило в діях обох учасників ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів (тендерів) на закупівлю товарів (послуг).

Так, як встановило відомство, ТОВ «ІНТЄРА» та ФОП Кузнєцов А.С.:

  • подавали тендерні пропозицій з одного авторизованого електронного майданчика;
  • використовували спільний телефонний номер, схожі електронні адреси та завантажували документи з однієї IP-адреси;
  • мали фінансові зобов’язання один перед одним та фінансові поруки;
  • були пов’язаними особами (директор та власник ТОВ «ІНТЄРА», Кузнєцова Олена Григорівна, є матір’ю свого основного конкурента на торгах – ФОП Кузнєцова А. С.);
  • мають спільні помилки в документації та схожості в оформленні.

Як вказує тервідділення АМКУ, всі ці фактори свідчать про те, що на стадії підготовки пропозицій конкурсних торгів для участі у вказаних торгах обидва учасники обмінювалися інформацією та узгодили свої дії під час проведення процедури торгів.

Таким чином орган Комітету визнав дії ТОВ «ІНТЄРА» та ФОП Кузнєцова А.С. порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, за що і оштрафував їх на вказану суму.

Рекомендовані публікації

Додати коментар