Запорізькі антимонопольщики виявили змову на торгах

Запорізькі антимонопольщики виявили змову на торгах

По 20 000 грн заплатять ФОП Черкасов А.Б. та ФОП Гришко І.М. до Державного бюджету України за узгодження дій під час торгів.

Комунальна установа «Комп’ютерний інформаційно-обчислювальний центр» Запорізької облради у червні – серпні 2016 року проводила відкриті торги на закупівлю обчислювальних машин та приладдя до них (системна плата, вінчестер, блок живлення, ОЗП та інше).

Участь у цій процедурі закупівлі взяли ФОП Черкасов А.Б. та ФОП Гришко І.М.

За результатами оцінки цінових пропозицій переможцем торгів було визначено ФОП Гришко І. М. з ціновою пропозицією – 132 673, 75 грн з яким і було укладено відповідний договір про закупівлю товару.

Однак Запорізьке тервідділення АМКУ виявило, що між цими підприємцями здійснювався обмін інформацією під час підготовки конкурсних пропозицій.

А саме орган Комітету встановив, що документи подані обома учасниками торгів мають нехарактерну схожість в своєму оформленні та змісті, що не може бути зумовлене використанням підприємцями шаблонів документів замовника.

На момент участі у торгах Гришко І.М. була пов’язана сталими трудовими відносинами з Черкасовим А. Б. (обидва працювали ТОВ «ТВК «Тріумф»), який в свою чергу як фізична особа – підприємець разом з ФОП Гришко І.М. приймав участь у торгах. При цьому ФОП Гришко І. М. була зареєстрована саме в день оголошення вказаного тендеру.

Також антимонопольщики з’ясували, що між ними існували сталі фінансові та господарські відносини, оскільки один учасник надавав іншому фінансову допомогу, а при проведенні платіжних операцій ФОП Черкасов А. Б. та ФОП Гришко І. М. використовували комп’ютерну техніку, яка знаходилась за адресою ТОВ «ТВК «Тріумф», за однією ІР-адресою.

Таким чином Запорізьке тервідділення АМКУ визнало дії ФОП Черкасова А.Б. та ФОП Гришко І.М. порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів (тендерів), за що, відповідно, і оштрафувало порушників.

Рекомендовані публікації

Додати коментар