Запорізькі антимонопольщики за продаж алкоголю після 22.00

Запорізькі антимонопольщики за продаж алкоголю після 22.00

Запорізьке тервідділення АМКУ прийняло рішення у справі про порушення законодавства про захист економічної конкуренції з боку Запорізької міської ради на ринку роздрібної торгівлі алкогольними напоями в місті Запоріжжі та розпочало провадження у новій справі.

Орган Комітету визнав порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, дії Запорізької міської ради, які полягають у прийнятті рішення від 30.08.2017 № 86 «Про обмеження роздрібної торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом (крім безалкогольного) на території м. Запоріжжя», відповідно до якого встановлено непередбачену законодавчими актами України заборону продажу алкогольних та слабоалкогольних напоїв у всіх закладах торгівлі, окрім закладів ресторанного господарства (кафе, бари, ресторани тощо), на території міста Запоріжжя з 22:00 до 12:00 години.

І хоч 31.10.2017 року міська рада оприлюднила інформацію про скасування цього рішення, однак 25.10.2017 Запорізька міська рада прийняла нове рішення, відповідно до якого також встановлено непередбачену законодавчими актами України заборону продажу алкогольних та слабоалкогольних напоїв у всіх закладах торгівлі, окрім закладів ресторанного господарства (кафе, бари, ресторани тощо), на території міста Запоріжжя з 22:00 до 10:00 години.

Як вказують антимонопольщики, такі дії з боку ради мають ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, у зв’язку з чим тервідділення АМКУ і розпочало розгляд справи, оскільки, за словами органу Комітету, встановлення обмежень на реалізацію алкогольних напоїв в м. Запоріжжя ставить суб’єктів господарювання, які здійснюють продаж алкогольних та слабоалкогольних напоїв у всіх закладах торгівлі (окрім закладів ресторанного господарства) в нерівні конкурентні умови на ринку реалізації алкогольних напоїв у порівнянні із суб’єктами господарювання, які здійснюють реалізацію зазначених товарів в закладах ресторанного господарства.

Рекомендовані публікації

Додати коментар