Житомирське тервідділення АМКУ оштрафувало київські товариства за узгоджені дії під час торгів, проведених в 2015 році військовою частиною Державної прикордонної служби України

До Житомирського тервідділення АМКУ звернулось Управління Служби безпеки України в Житомирській області щодо можливих ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції з боку ТОВ «УМС Поліестер» (м. Київ) та ТОВ «Альфа ЛЛС» (м. Київ) під час участі у конкурсних торгах проведених 11 серпня 2015 року військовою частиною 1495 Державної прикордонної служби України на закупівлю пластин, листів та стрічок з пластмас (прикордонні знаки).

Тервідділення АМКУ розглянуло вказаний лист та 11 серпня 2016 розпочало розгляд справи за ознаками порушення законодавства про захист економічної конкуренції ТОВ «УМС Поліестер» та ТОВ «Альфа ЛЛС», передбаченого пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів (тендерів).

На основі критеріїв та методики оцінки, викладених в документації конкурсних торгів, переможцем було визнано ТОВ «УМС Поліестер» та 03 вересня 2015 року з ним укладено договір про закупівлю товарів на суму 1 млн 762 тис грн.

Житомирським тервідділенням встановлено та доведено обставини того, що ТОВ «УМС Поліестер» та ТОВ «Альфа ЛЛС» погоджували свої дії та здійснювали обмін інформацією під час підготовки пропозицій конкурсних торгів для участі в торгах. Узгодивши свої дії під час підготовки та участі у торгах, ТОВ «УМС Поліестер» та ТОВ «Альфа ЛЛС» замінили ризик, що породжує конкуренція, на координацію своєї поведінки.
Так, під час аналізу матеріалів тервідділенням АМКУ виявлено низку подібностей в оформленні обома суб’єктами господарювання їх тендерної документації. Також АМКУ встановлено наявність ознак сталих ділових та господарських відносин, як до проведення процедури конкурсних торгів так і під час її проведення.  Зокрема, до лютого 2014 року Мікулицький С.А. одночасно був засновником та директором ТОВ «УМС Поліестер» та ТОВ «Альфа ЛЛС». Разом з тим, до 2014 року Міхальов А.В. був бухгалтером ТОВ «УМС «Поліестер», а вже з 01.02.2014 – директором ТОВ «Альфа ЛЛС». На час же проведення конкурсних торгів, тобто, станом на 11.08.2015, Мікулицький С.А. був генеральним директором ТОВ «УМС Поліестер», а Міхальов А.В. директором ТОВ «Альфа ЛЛС». Крім того товариствами надавались одне одному безпроцентні позики/поворотна фінансова допомога, що свідчить про фінансову підтримку в господарській діяльності, довіру та впевненість щодо повернення коштів.

22 лютого 2017 року Житомирське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України визнало, що ТОВ «УМС Поліестер» та ТОВ «Альфа ЛЛС» під час участі у відкритих торгах на закупівлю пластин, листів, плівки, фольги та стрічок з пластмас, інші (прикордонні знаки), що проводились військовою частиною 1495 Державної прикордонної служби України, вчинили порушення законодавства про захист економічної конкуренції.
Тепер ТОВ «УМС Поліестер» та ТОВ «Альфа ЛЛС» мають сплатити штраф у розмірі по 68 тис грн. кожне.

Рекомендовані публікації

Додати коментар