Житомирські антимонопольщики оштрафували депутатів-друзів за змову на торгах

Житомирські антимонопольщики оштрафували депутатів-друзів за змову на торгах

За вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції ФОП Седлецький Р.А. має заплатити 68 000 грн., а ФОП Ващенко О.М. – 49 675 грн штрафу до Державного бюджету України.

Житомирське тервідділення АМКУ почало дослідження, виявивши в інтернет-мережі статтю, датовану 21.12.2016 «Змова бізнес-партнерів: двоє депутатів з Новограда спотворили результати аукціону». В статті зазначалось, що депутати Новоград-Волинської міської ради та бізнес-партнери Роман Седлецький і Олег Ващенко порушили законодавство про захист економічної конкуренції та спотворили результати торгів.

У свою чергу орган Комітету встановив, що ФОП Седлецький Р.А. та ФОП Ващенко О.М., які брали участь у відкритих торгах на закупівлю автомобіля малої тоннажності для перевезення робітників та обладнання (мототранспортні вантажні засоби, автомобілі для перевезення вантажів), що проводились у грудні 2016 КП «Житлове виробниче підприємство аварійних робіт» Житомирської міської ради, дійсно узгоджували свою поведінку під час торгів.

Проаналізувавши тендерні пропозиції вказаних учасників торгів, тервідділення АМКУ виявило, що обома учасниками у складі тендерної пропозиції подано документи ідентичного оформлення, з однаковими граматичними помилками, шрифтом та розміром шрифту, відступами між словами, а також послідовністю слів у тексті.

Також перелік наданих документів обох учасників був схожий в оформленні (оформлений у вигляді таблиці, яка складається з трьох стовпчиків), що не передбачалось тендерною документацією замовника.
Однак окрім схожості у документації на узгодження дій вказував і ряд інших, виявлених антимонопольщиками, факторів, а саме:
– Седлецький Р.А. та Ващенко О.М. є давніми друзями та депутатами Новоград-Волинської міської ради 7 скликання і, зокрема, однопартійцями (партія «Блок Петра Порошенка «СОЛІДАРНІСТЬ»);
– в обох учасників розрахункові рахунки відкриті в одному банку АТ «УкрСиббанк», м. Київ;
– тендерна пропозиція подавалась підприємцями через один і той же електронний майданчик та з однієї IP-адреси;
– на момент подачі тендерної документації ФОП Ващенко О.М. не мав у наявності автомобіля та ніколи не приймав участь у торгах з таким або аналогічним предметом закупівлі;
– вартісні пропозиції учасників торгів відрізняються лише на 87 грн (ФОП Седлецький Р.А. – 449 913 грн з ПДВ, ФОП Ващенко О.М. – 450 000 грн з ПДВ) або на 0,02%.
– обидва учасники в один день заключили цивільно-правові угоди з ФО Мельник О.М. для підготовки документів для участі у вищевказаному тендері.

Як стверджує тервідділення АМКУ, встановлені обставини у їх сукупності свідчать, що дії ФОП Седлецького Р.А. та ФОП Ващенка О.М. під час участі у відкритих торгах, є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини другої статті 6, Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів (тендерів).

Підприємці у свою чергу не визнали факт вчинення ними порушення, а у своїх поясненнях до відомства не надали ґрунтовних спростування факту відсутності між ними змови на торгах.

Рекомендовані публікації

Додати коментар