Житомирські антимонопольщики оштрафували двох змовників

Житомирські антимонопольщики оштрафували двох змовників

Житомирське тервідділення АМКУ оштрафувало ФОП Мкртчяна Н.М. та ТОВ «ТЕМП» на 136 тис грн кожного за вчинення антиконкурентних узгоджених дій під час торгів.

Так, у 2018 році обидва суб’єкти господарювання подали заявки на участь у двох торгах на закупівлю: «Капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. 40-річчя Перемоги в смт Попільня Попільнянського району Житомирської області». Загальна очікувана вартість двох процедур закупівель становила 7 150 954,4 грн.

Однак тервідділення АМКУ, проаналізувавши матеріали обох тендерів, дійшло до висновку, що ФОП Мкртчян Н.М. та ТОВ «ТЕМП» узгоджували свою поведінку з метою усунення змагання при підготовці та участі в торгах.

А саме, антимонопольщики з’ясували, що обидва учасники:

– пов’язані між собою через спільних працівників;

– разом готували документи для участі в торгах – в їх документах є однакові помилки та спільні особливості в оформленні;

– використовували однакові засоби зв’язку – IP-адреси, електронні адреси та номери телефонів;

– мали між собою сталі господарські відносини.

Як вказують у відомстві, перелічені факти у своїй сукупності не можуть бути результатом випадкового збігу обставин чи наслідком дії об’єктивних чинників, а свідчать про узгодження (координацію) обома учасниками своєї поведінки при підготовці до участі та участі у торгах (тендері), зокрема, про обмін між ними інформацією.

Таким чином тервідділення АМКУ визнало дії ФОП Мкртчяна Н.М. та ТОВ «ТЕМП» порушенням, передбаченим пунктом 1 статті 50 та пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів (тендерів), за що відповідно і оштрафувало обох суб’єктів господарювання.

Рекомендовані публікації

Додати коментар