Змову пов’язаних осіб на торгах викрили закарпатські антимонопольщики

Змову пов’язаних осіб на торгах викрили закарпатські антимонопольщики

Закарпатське тервідділення АМКУ оштрафувало ТОВ «ЕКОЧОП» і ТОВ «ЕКО-ТЕХНОЛОДЖІ» на 39 100 грн кожного за антиконкурентні узгоджені дії на торгах.

Обидва товариства у 2017 році брали участь у процедурі публічної закупівлі КП Чопської міської ради «Чистий Чоп» послуг зі збирання побутових відходів (збір, вивезення та захоронення твердих побутових відходів із сміттєвих контейнерів загального та індивідуального використання спеціальним транспортом).

Переможцем у цій закупівлі замовник визнав ТОВ «ЕКОЧОП», однак працівники антимонопольного відомства, проаналізувавши документи та інформацію, що були оприлюднені в електронній системі закупівель Prozorro, встановили, що під час підготовки тендерних пропозицій для участі у вказаній процедурі закупівлі між ТОВ «ЕКОЧОП» і ТОВ «ЕКО-ТЕХНОЛОДЖІ» відбувався обмін інформацією щодо узгодження їх тендерних пропозицій.

Зокрема,  на факт узгодження поведінки товариств вказувало те, що пропозиції обох суб’єктів господарювання були фактично однаковими та мали нехарактерну для таких випадків схожість у структурі і текстовому змісті.

ТОВ «ЕКОЧОП» та ТОВ «ЕКО-ТЕХНОЛОДЖІ» виявились пов’язаними особами у розумінні Закону України «Про публічні закупівлі», а саме: засновниками ТОВ «ЕКОЧОП» є фірма «ЕКО ЕУ» С.Р.О. (Словаччина) і КП Чопської міської ради «Чистий Чоп» (замовник цих торгів), а засновниками ТОВ «ЕКО-ТЕХНОЛОДЖІ» є та ж фірма «ЕКО ЕУ» С.Р.О. (Словаччина) та Петрик В.В. (м. Ужгород).

Таким чином орган Комітету кваліфікував дії обох учасників торгів як порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене пунктом 4 частини 2 статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, тендерів, за що і оштрафував їх на вказану суму.

 

Рекомендовані публікації

Додати коментар