І ЗНОВУ ПОРУШУЮТЬ СТРОКИ ОСКАРЖЕННЯ ПРОЦЕДУР ЗАКУПІВЕЛЬ. ЯК ПОЧАВСЯ 2017 РІК? ПІДСТАВИ ЗАЛИШЕННЯ БЕЗ РОЗГЛЯДУ СКАРГ ПРО ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА У СФЕРІ ЗАКУПІВЕЛЬ.

За перший тиждень нового року Постійно діючою адміністративною колегією Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель з загальної кількості скарг суб’єктів господарювання, що надійшли, половина була залишена без розгляду.

Підставами для залишення скарг без розгляду були:

1. Відсутність документу, що підтверджує справляння плати за подання скарги.

Плата за подання скарги до органу оскарження зараховується до Державного бюджету України. Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 291 від 23.03.2016 за подання скарги до органу оскарження справляється плата в таких розмірах:

5 тис. гривень — у разі оскарження процедури закупівлі товарів або послуг;

15 тис. гривень — у разі оскарження процедури закупівлі робіт.

Ми неодноразово зазначаємо на своєму сайті, що Законом України «Про здійснення державних закупівель» та Законом України «Про публічні закупівлі» передбачено залишення органом оскарження скарги без розгляду у разі, якщо суб’єктом оскарження не внесено плату за подання скарги.

Враховуючи невнесення плати за оскарження процедур закупівель, такі скарги залишаються органом оскарження без розгляду.

2. Порушення строків оскарження.

Згідно з Законом України «Про здійснення державних закупівель» скарги подаються до органу оскарження не пізніше 10 днів з дня, коли суб’єкт оскарження дізнався або повинен був дізнатися про порушення його прав чи законних інтересів прийнятим рішенням, дією чи бездіяльністю замовника, генерального замовника, але до дня укладення договору про закупівлю.

Скарги, що стосуються документації конкурсних торгів (кваліфікаційної документації, запиту цінових пропозицій), можуть подаватися у будь-який строк після оприлюднення оголошення про їх проведення, але не пізніше ніж за чотири дні до дати, встановленої для подання пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій), та не пізніше ніж за три дні до дати, встановленої для подання цінових пропозицій.

Законом України «Про публічні закупівлі» передбачено оскарження тендерної документації та/або прийнятих рішень, дії чи бездіяльності замовника, що відбулися до закінчення строку, установленого для подання тендерних пропозицій, з моменту оприлюднення оголошення про проведення торгів, але не пізніше ніж за чотири дні до дати, установленої для подання тендерних пропозицій.

Скарги, що стосуються прийнятих рішень, дії чи бездіяльності замовника, які відбулися після оцінки пропозицій учасників, подаються протягом 10 днів з дня оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, але до дня укладення договору про закупівлю.

Скарги, що стосуються прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника, які відбулися після розгляду тендерних пропозицій на відповідність технічним вимогам, визначеним у тендерній документації, та визначення відповідності учасників кваліфікаційним критеріям, подаються протягом п’яти днів з дня оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу протоколу розгляду тендерних пропозицій.

Ми також зазначали на своєму сайті про випадки, коли учасники подавали скаргу до органу оскарження, вносили плату за її подання, але строки подання скарг учасниками були порушені. Враховуючи порушення строків оскарження процедур закупівель, такі скарги залишаються органом оскарження без розгляду.

Важливо! при оскарженні процедури закупівлі до АМКУ не забути внести плату за подання скарги до органу оскарження, не порушити строки подання скарги.
Крім того, варто об’єктивно оцінити необхідність оскарження саме у вашому випадку, уважно поставитись до формування скарги та можливості надати обґрунтування наявності порушених прав.

Отже, під час подачі скарги до органу оскарження радимо дотримуватись вимог, встановлених законодавством, або звернутись за правовою допомогою до нашої юридичної компанії.

Рекомендовані публікації

Додати коментар